Ігор Турський привітав владику Нестора з тезоіменинами

09 Лис 2013 / 19:46 | Переглядів: 3356

Нестор Писик вітає Турський Ігор

Сьогодні (9 листопада) в Україні вшановують Святого Нестора і відзначають День української писемності та мови. Преподобний, Не́стор Літопи́сець (1056 — 1114 рр.) прославився як перший український літописець та письменник-агіограф. Будучи ченцем Києво-Печерського монастиря, він займався духовною, літературною та історико-дослідницькою діяльністю. Саме Нестор Літописець описав життя святих князів Бориса і Гліба та Феодосія Печерського. Його вважають автором "Повісті временних літ", яка є однією з підвалин як української писемності та мови, так і вітчизняної історичної науки. Сучасним продовжувачем справи славного ченця є археписком Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП Нестор, який здійснює вагомий особистий внесок у духовне і культурне життя Тернополя і нашого краю. Сьогодні в храмі Різдва Пресвятої Богородиці нашого міста вірні українського православного обряду , представники духовенства, влади і громадськості вітали владику з тезоіменством. Вони взяли участь у Богослужінні, яке здійснив сам архієпископ Нестор.

Від імені громади нашого міста її очільника Сергія Надала, який перебуває у відрядженні, і депутатського корпусу міськради владику з Днем ангела привітав секретар Тернопільської міської ради Ігор Турський, який вручив йому вітальну адресу від місцевого самоврядування Тернополя і подарував квіти та унікальну книгу "Історія української ікони Х-ХХ століття": "Наш владика - ці слова ми з гордістю говоримо, бо знаємо, скільки він робить для нашого міста, тернополян та загалом християн. Кілька днів тому з благословення архієпископа Нестора ми прийняли у Тернорполі одну з найстаріших українських святинь - Ікону Холмської Божої Матері. Ми дякуємо Вам, владико, за те, що сприяєте місцевому самоврядуванню духовно спрямовувати громаду, виховуваєте наше підростаюче покоління, допомагаєте соціально незахищинем прошаркам населення - колишнім афганцям, військовим та загалом усім потребуючим".

У своєму виступі Ігор Володимирович наголосив, що співпраця місцевого самоврядування із церквою, сприяє поліпшенню його взаємин із громадою міста, згуртовує суспільство для успішного вирішення багатьох проблем: "Завдяки взаємодії з владикою ми добре співпрацюємо з громадою міста. Тож, прошу у Вас благословення для наших спільних добрих справ. Зичу Вам міцного здоров'я, невичерпного ентузіазму в духовній діяльності та благородних справах, щоб ви ще дуже багато років несли тернополянам і жителям краю Слово Боже".

Від імені громади краю архієпископа Нестора з тезоіменинами привітав новобраний голова облради Василь Хомінець. Найкращих побажань владиці висловили також представники громадських організацій, духовенства, прихожани храму та вірні з усієї області.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.