Дати переселенцям світло надії

01 Бер 2015 / 15:52 | Переглядів: 1541

Дати переселенцям надsю

"Співпраця з соціальними партнерами щодо надання послуг внутрішньо переміщеним особам" - такою була тема семінару, який відбувся в Будинку праці м. Тернополя.

Перший заступник директора ОЦЗ Олександра Островська розповіла, що з часу анексії Криму та початку проведення антитерористичної операції на сході України до центрів зайнятості Тернопілля за допомогою у працевлаштуванні звернувся 331 переселенець, кожного третього з них забезпечено місцями праці, 9 брали участь в тимчасових роботах, 14 були охоплені профнавчанням. Нині на обліку перебуває 115 переселенців. Їм надається весь спектр адресних соціальних послуг.

- Допомога кожній людині, - зауважила Олександра Островська, - це маленький вклад в її успішність, це світло надії в її долі.

Перший заступник директора обласного центру зайнятості ознайомила учасників зібрання з проектом програми працевлаштування та професійного навчання внутрішньо переміщених осіб на 2015-2016 роки та із запропонованими змінами до законодавства про зайнятість, зокрема, в частині організації громадських робіт за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

У ході обговорення проекту волонтер, голова правління Тернопільського обласного благодійного фонду "Вікно життя" Ірина Жигунова запропонувала, щоб преференції для переселенців щодо їх працевлаштування, які передбачені в обговорюваному документі, були поширені також й на учасників АТО.

Ця пропозиція отримала схвалення у присутніх.

- Нині на Тернопіллі налічується понад 2300 внутрішньо переміщених осіб, серед яких 932 працездатного віку, 591 дитина, 691 пенсіонер, 80 осіб з обмеженими фізичними можливостями, - зазначив начальник відділу організації заходів цивільного захисту управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в області, підполковник служби цивільного захисту Ігор Греса. - Найбільше переселенців зареєстровано у Тернополі (877), у Кременецькому (177), Тернопільському (134), Теребовлянському (129) та Гусятинському районах (109).

- Із 1303 сімей, які прибули до нас із Криму, Донецької, Луганської областей та які взято на облік органами соціального захисту, - доповнив попереднього виступаючого заступник директора-начальник управління соціальних гарантій департаменту соцзахисту населення обласної державної адміністрації Володимир Івахов, - 1191-ій сім'ї вже призначено належні матеріальні допомоги, для 20 сімей процес їх призначення триває. Загалом в області нарахування матеріальних допомог склало понад 3,2 мільйона гривень, в тому числі тільки за січень цього року - 1,2 мільйона. На 10.02.2015 кошти виплачено у повному обсязі і заборгованість відсутня.

Головний спеціаліст відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України управління державної міграційної служби у Тернопільській області Людмила Скаржевська повідомила про те, що їх управління надало послуги 742 переселенцям. А це і видача нових паспортів замість втрачених, звернення щодо вклеювання відповідних фото в діючі документи, отримання закордонних паспортів.

- Департамент освіти та науки обласної державної адміністрації, - наголосила представник цієї установи Оксана Галюк, - у співпраці з благодійним фондом "Слава і честь" посприяв у наданні матеріальної допомоги 72 сім'ям, які прибули на Тернопілля з тимчасово окупованих територій. Дітям переселенців наші фахівці сприяють у психологічній адаптації в шкільних колективах: у ЗОШ з ними проводять психологічні тренінги. Допомогли й 56 юнакам та дівчатам з числа внутрішньо переміщених осіб у здобутті чи продовженні вищої освіти, а 12 - у навчанні в місцевих ПТУ.

Про реалізацію програм, спрямованих на поліпшення інвестиційного клімату та економічного зростання в області говорив заступник начальника відділу аналізу реального сектору економіки, матеріального і правового забезпечення департамент економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Іван Гребеник.

З метою активнішого працевлаштування зобов'язати місцевих роботодавців резервувати робочі місця для вимушених переселенців запропонував виконавчий директор організації роботодавців Тернопільської області Валерій Смирнов.

- Ми допомагали переселенцям і продуктами харчування, і кухонним приладдям, взуттям, медикаментами, постільною білизною… Зараз видаємо їм гігієнічні набори, вживаний одяг, - сказала провідний спеціаліст по роботі з молоддю обласної організації Товариства Червоного Хреста Тетяна Мегера. - Однак розпочинаємо й нову програму "Психосоціальна підтримка постраждалих". Плануємо проведення семінарів для переселенців з питань подолання стресів, відновлення родинних зв'язків, з професійного вигорання волонтерів і тих, хто обслуговує людей, які отримали психологічні травми від обстрілів, вибухів, від перебування в зоні АТО.

- Обласна служба зайнятості обов'язково долучиться до цієї програми, - ствердила перший заступник директора ОЦЗ Олександра Островська. - Сьогодні ж намітимо план дій і думаю, що перші такі семінари найближчим часом відбудуться для переселенців, які проживають у Тернополі, Тернопільському та Чортківському районах.

Підсумовуючи зустріч з соціальними партнерами, пані Олександра наголосила: "Спільна справа - це, коли кожен докладає максимум зусиль для того, щоб вона успішно вирішилася. Тож, і надалі будемо спільно розв'язувати усі проблеми, які виникають в питаннях надання послуг внутрішньо переміщеним особам".

Цього ж дня представники обласного центру зайнятості, управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в області та департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації обговорили плани спільних дій на 2015 рік щодо сприяння зайнятості переселенцям.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.