600 днів до нового адміністративно-територіального устрою країни: що за цей час треба зробити, — коментар В’ячеслава Негоди

25 Жов 2018 / 19:44 | Переглядів: 3464

В’ячеслав Негода

Концепція реформування місцевого самоврядування, децентралізації передбачає, що до місцевих виборів у жовтні 2020 року в Україні має бути новий адміністративно-територіальний устрій. Отже маємо лише приблизно 600 днів, щоб до середини 2020 року прийняти усі необхідні рішення. І уряд знає, якими ці рішення мають бути.

Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГВ'ячеслав Негода під часфоруму"Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави", що триває у Краматорську.

"До чергових місцевих виборів 2020 року нам потрібно створити нову територіальну основу на рівні громад та районів. Без цього децентралізація — чіткий розподіл повноважень, бюджетів, відповідальності між державними органами влади і самоврядуванням, а також між рівнями управління на місцях — далі не піде", — вважає перший заступник Міністра.

На його думку, перше, що треба зробити, це завершити створення перспективних планів формування громад по всій країні. "На п'ятому році реформи одна із областей досі не може подати і схвалити перспективний план. Більшість областей мають плани розвитку громад далеко не на усю свою територію. Отже модель створення перспективних планів за участі обласних державних адміністрацій та обласних рад виконала свою важливу функцію і вичерпала себе. Завершувати цей процес має уряд за узгодженням з парламентом. Громади надалі не можуть бути залежними від неспроможності, небажання, політичних чи ще якихось інтересів обласної влади. Ні у них, ні у нас на це вже немає часу. Сподіваюсь, парламент нас у цьому підтримає", — сказав В'ячеслав Негода.

Саме на перспективних планах, на думку першого заступника Міністра, має ґрунтуватися новий адміністративно-територіальний устрій країни. "Розроблені перспективні плани вже покривають 76% території країни. Це бачення майбутнього територій визрівало роками і формувалось з врахуванням рішень самих громад. Тепер маємо лише завершити цю роботу там, де цього не вдалося зробити обласній владі", — вважає В'ячеслав Негода.

Також, за його словами, важливо прийняти загальні правила формування нового адміністративно-територіального устрою (законопроект №8051), а після цього розробити і прийняти 24 окремих, або один великий закон про адмінтерустрій кожної з областей.

"Маємо зробити усе це максимум до середини 2020 року. Якщо реформа не завершується вчасно, вона втомлює, сіє зневіру і дає підстави для критики, протидії та блокування. А у цьому, я впевнений, ніхто з прихильників децентралізації не зацікавлений", — резюмував В'ячеслав Негода.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.