За нове робоче місце для безробітного - компенсація

12 Чер 2013 / 13:58 | Переглядів: 3008

зайнятість центр семінар партнери

Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 № 5067-VІ, який набрав чинності з 1 січня 2013 року, передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці.

“Компенсація” означає відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого відповідно до частини п'ятої статті 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням служби зайнятості на нове робоче місце зареєстрованого безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений.

Право на компенсацію має роботодавець, (юридична особа (підприємство, установа, організація) або фізична особа - підприємець, яка в межах трудових відносин використовує працю фізичних осіб) який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з таких категорій громадян: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу; особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років; інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”; один з батьків або особа, яка їх замінює, і: має на утриманні дітей віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда; утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності)

У разі такого працевлаштування роботодавцям відшкодовуватиметься єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за кожну прийняту особу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 347 "Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України “Про зайнятість [...]"

Роботодавець - суб'єкт малого підприємництва (до 50-ти працюючих) який працевлаштовує безробітних, незалежно від їх категорії, строком не менше, ніж на два роки за направленням служби зайнятості на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, які визначені цією ж постановою КМУ, також матиме право на щомісячну компенсацію єдиного соціального внеску.

Компенсація надаватиметься протягом одного року за умови, що працівника не буде звільнено за ініціативою роботодавця та за угодою сторін упродовж двох років. Однак, у випадку такого звільнення роботодавець буде зобов'язаний повернути отримані кошти в повному обсязі або працевлаштувати на його робоче місце іншого безробітного.

Розмір компенсації буде розраховуватись в залежності від заробітної плати, на яку працевлаштована особа та класу професійного ризику виробництва, до якого віднесений роботодавець - платник єдиного внеску з урахуванням виду його економічної діяльності.

Постанова набрала чинності 30.05.2013 року, а тому з цієї дати по усіх прийнятих на роботу безробітних на нові робочі місця роботодавцю необхідно відобразити цей прийом на роботу у звітності до Пенсійного Фонду (Персоніфікація).

Роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного на нове робоче місце, для отримання компенсації подає протягом двох місяців з дня працевлаштування територіальному органу заяву довільної форми, до якої додає довідку за формою згідно з додатком до постанови КМУ.

Компенсація не виплачується роботодавцю, який має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

Для отримання детальнішої інформації звертайтесь у Тернопільський міськрайонний центр зайнятості до свого консультанта, або відвідайте щоденний семінар для роботодавців.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.