Янукович знову пообіцяв зробити російську мову другою державною

20 Бер 2012 / 07:41 | Переглядів: 1493

Ми хочемо розмовляти українською мова

Україна найближчим часом ухвалить закон про дві державні мови - українську та російську.

Про це заявив президент Віктор Янукович в інтерв'ю ІТАР-ТАРС.

"У цьому зацікавлена Україна, в цьому зацікавлені люди, в цьому зацікавлене населення, яке розмовляє в основному двома мовами - українською та російською", - сказав він.

Президент також зазначив, що "були періоди часу в державі, коли допускалися перекоси в мовних проблемах".

Проте зараз, переконаний Янукович, цієї проблеми в Україні не існує і "потрібно це питання відрегулювати".

"Але потрібно, звісно, обов'язково це питання відрегулювати на законодавчому рівні", - підкреслив голова держави.

Янукович також навів у приклад світову практику: "багато європейських країн мають двомовність, три мови державних і живуть нормально, спокійно".

"Тому ми пішли цим шляхом. Тобто, використовуючи цю практику, яка є в Європі, де прийнята Хартія про мови", - сказав він.

Янукович також звернув увагу на те, що в країні є райони, де розмовляють і трьоми, чотирма мовами і для людей необхідно створити умови, зокрема, викладання в школах, підручники.

"Ми все робимо в цьому напрямку для того, щоб зберегти культурну спадщину народів, які населяють Україну. Ось на це спрямована державна політика", - наголосив голова держави.

Нагадаємо, Янучович до обрання президентом раніше також заявляв про можливість надання російській мові статусу другою державної.

джерело: gazeta.ua

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.