Влада Криму відклала розгляд мовного питання до жовтня

15 Сер 2012 / 15:53 | 1 коментар | Переглядів: 2969

мова 2

Верховна Рада Криму доручила Раді міністрів автономії до 10 жовтня підготувати і внести на розгляд кримського парламенту пропозиції щодо реалізації закону України Про основи державної мовної політики в АРК.

Таке рішення було прийнято в середу на позачерговій сесії Верховної Ради автономії за результатами розгляду питання "про першочергові заходи з виконання в Автономній Республіці Крим закону України Про засади державної мовної політики".

За ухвалення даної постанови проголосували 82 кримських депутатів і 1 проти із 88, які взяли участь в голосуванні.

Документом кримському уряду також доручено забезпечити проведення роз'яснювальної роботи серед населення Криму про основні положення мовного закону.

Крім того, кримський парламент рекомендував органам місцевого самоврядування та районним державним адміністраціям в Криму розробити та здійснювати заходи щодо реалізації положень закону України Про основи державної мовної політики на відповідних територіях. Як вказується в пояснювальній записці до проекту постанови, його метою є забезпечення реалізації мовних прав і свобод кримчан.

Водночас, прийнята в 1998 році Конституція Криму вже містить положення, що забезпечують функціонування і розвиток державної, російської, кримськотатарської та інших національних мов в автономії.

Зокрема, ст.10 кримської Конституції говорить про те, що в Криму російська мова, як мова більшості населення і прийнятна для міжнаціонального спілкування, використовується в усіх сферах суспільного життя. В автономії громадянам гарантується право виховання рідною мовою у дитячих дошкільних установах, вивчення рідної мови, навчання рідною мовою в навчальних закладах державної, республіканської і комунальної форм власності або через національні культурні товариства.

Ст.11 Конституції Криму говорить про те, що в автономії мовою офіційних документів, що засвідчує статус громадянина, є українська та російська мови, а за клопотанням громадянина - і кримськотатарська мова.

Ст.12 Конституції Криму говорить про те, що в автономії як мова судочинства, нотаріального провадження, провадження у справах про адміністративні правопорушення, юридичної допомоги використовується українська або за клопотанням учасника відповідного провадження російська мова як мова більшості населення Криму.

Також ст.13 Конституції Криму говорить про те, що в автономії поштова і телеграфна кореспонденція від громадян, державних, республіканських, громадських та інших органів, підприємств, установ та організацій приймається для пересилки українською або російською мовою. При цьому у всіх сферах обслуговування громадян (комунальне обслуговування, громадський транспорт, охорона здоров'я та інші) і на підприємствах, в установах і організаціях, що відносяться до них, використовуються українська чи російська мова, або інша мова, прийнятна для сторін.

Відповідно до ст.14 Конституції Криму, що захищає права та інтереси громадян у сфері соціальної культури в Криму, в автономії забезпечується збереження різноманіття культур, що склалися історично на Кримському півострові, створюються умови для їх рівноправного розвитку і взаємозбагачення.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Криму Анатолій Могильов заявляє, що кримськотатарську мову, ймовірно, буде оголошено регіональною мовою в автономії.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.