Вимоги нового Закону України «Про зайнятість населення» до подання оголошень про найм працівників

27 Тра 2013 / 07:28 | Переглядів: 2231

зайнятість центр семінар партнери

23 травня 2013 року в приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар з роботодавцями району на тему: "Вимоги нового закону до подання оголошень про найм працівників".

Метою зустрічі, в першу чергу, стало ознайомлення з новим Законом України "Про зайнятість населення", який вступив в дію з 01 січня 2013 р.,зокрема із його статтею 11, в якій державою гарантовано право особи на захист від проявів дискримінації у сфері зайнятості населення.

Розпочав семінар директор міськрайонного центру зайнятості Анатолій Куриляк, який коротко розповів про функції та завданнями служби зайнятості, їх місію і призначення, проінформував учасників про стан ринку праці на даний момент та окреслив шляхи вирішення проблем зайнятості населення.

Головний спеціаліст відділу взаємодії з роботодавцями Ольга Оссовська довела до відома присутніх зміни, які відбулися у Законі "Про зайнятість населення" з 01.01.2013 р. Розповіла про орієнтацію Закону на виконання соціальних ініціатив Президента України, спрямування на впровадження активної політики зайнятості. Присутні були ознайомлені із низкою важливих інновацій у сфері зайнятості населення, що стосуються, роботодавців, найманих працівників, молоді яка розпочинає трудову діяльність, і громадян старшого віку. Основну увагу у бесіді звернули на гарантоване право на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об'єднаннях громадян, статі, віку, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Не залишили без уваги і функції контролю за додержанням законодавства про зайнятість.

Начальник відділу довідково-інформаційної роботи з населенням Галина Приступа наголосила, що з 1 січня 2013 року забороняється у вакансіях зазначати обмеження щодо віку, надавати перевагу лише жінкам або лише чоловікам (за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися лише особами певної статі). Роботодавці зобов'язані забезпечувати гідні умови праці, які відповідають вимогам законодавства у сфері оплати праці, охорони і гігієни. Основну увагу при прийомі на роботу слід приділяти освітньо-кваліфікаційним характеристикам особи, звертати увагу на знання спеціалізованих програм та володіння додатковими навичками. А відбір персоналу на замовлення роботодавців з врахуванням вимог конкретного підприємств та при використанні спеціалізованих діагностичних методик - одна з важливих ділянок роботи. Центр зайнятості в свою чергу надає допомогу в організації персональних зустрічей та проведення співбесід із претендентами на вакантні посади, ярмарки вакансій, презентації професій.

Присутнім було дано відповіді на всі запитання, що виникали в ході семінару, та роздано інформаційні буклети.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.