Великий астероїд пролетів мимо Землі

19 Лют 2013 / 07:40 | 1 коментар | Переглядів: 1332

астероїд

Астероїд діаметром близько 45 метрів пролетів над Землею на надзвичайно близькій відстані для космічного об'єкта таких розмірів, всім 27 тисяч 700 км. Побачення з небесним гостем закінчилося для людства благополучно.

"Вчені зазделегідь вирахували, що зіткнення землянам не загрожувало. Траєкторія астероїда пройшла у своїй нижній точці через орбіти геосинхронних супутників, які обертаються над Землею на висоті 36 тисяч км. Однак шанс зіткнення астероїда з одним із таких супутників був дуже малий", - говориться у повідомленні.

Астероїд 2012 DA14 можна було спостерігати у північній Австралії, в східній Азії та Росії приблизно до 01:00 за Гринвичем у суботу. Через малий розмір побачити його в нічному небі можна було тільки за допомогою сильного бінокля або телескопа. В Європі його було видно погано і недовго.

Цей астероїд обертається навколо Сонця за 368 днів зі швидкістю 7,8 км/с. Його орбіта нахилена порівняно із земною.

Астероїд 2012 DA14 був вперше помічений у лютому минулого року астрономами обсерваторії Ла Сагра в Іспанії.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.