В Україні можуть ввести штрафи за байдужість до безпорадних

31 Січ 2013 / 06:34 | Переглядів: 1230

Штраф міліція ДАІ

У ВРУ зареєстрували проект закону щодо забезпечення подання невідкладної допомоги особам, які перебувають у безпорадному або іншому небезпечному для життя стані. Ініціатором законопроекту є позафракційний нардеп Сергій Міщенко.

В пояснювальній записці до законопроекту він констатує, що майже кожен громадянин хоча б раз, але спостерігав картину, коли люди проходять повз особу, яка лежить в безпорадному стані посеред тротуару, біля автобусної зупинки, або в іншому місці, і при цьому навіть не намагаються надати їй яку-небудь допомогу.

Нардеп при цьому наголошує, що може бути безліч причин, чому особа опинилась в такому стані: це і серцевий напад, і головний біль, і тепловий удар, тощо.

Тому метою законопроекту Міщенка є запобігання нещасних випадків загибелі осіб, які перебувають у безпорадному стані незалежно від причин виникнення такого стану та забезпечення своєчасного надання таким особам медичної допомоги. Законопроект також покликаний зменшити кількість правопорушень.

Зокрема цим проектом закону пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 183-1, яка передбачатиме, що "ненадання допомоги особі, яка перебуває в безпорадному або іншому небезпечному для життя стані, при можливості надати таку допомогу або неповідомлення про такий стан особи належним установам чи особам, караються штрафом від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Цим же проектом закону передбачена норма, згідно з якою медичні працівники зобов'язані подавати першу невідкладну допомогу особам, які потерпають від гострих захворювань, потерпіли від нещасних випадків, перебувають в безпорадному або іншому небезпечному для життя стані.

Законопроект Сергія Міщенка також доповнює обов'язки міліції ще одним пунктом: забезпечення у порядку встановленому законодавством України, доставку осіб, які перебувають в безпорадному або іншому небезпечному для життя стані до найближчого лікувально-профілактичного закладу.

Джерело: Вголос

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.