В Україні хочуть збільшити покарання за використання звукових і світлових сигналів на автівках

31 Січ 2013 / 07:14 | Переглядів: 1355

мигалка автомобільна

У ВРУ зареєстрували проект закону щодо відповідальності за використання спеціальних сигнальних пристроїв. Ініціатором проекту закону є позафракційний нардеп Сергій Міщенко.

В пояснювальній записці до проекту закону він зазначає, що не дивлячись на достатню нормативну урегульованість порядку встановлення і використання спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв на транспортних засобах, часто трапляються випадки незаконного встановлення і використання зазначених пристроїв.

Сергій Міщенко наголошує, що порушення порядку встановлення і використання світлових або звукових сигналів призводить до неправомірного втручання у звичайний режим дорожнього руху та є причиною створення аварійних ситуацій на дорозі.

Тому, як зазначає нардеп, завданнями його проекту закону є, по-перше, розподіл складів адміністративних правопорушень, щоб забезпечити можливість притягнення до відповідальності водіїв, а також осіб які надають неправомірні дозволи на використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв та осіб які здійснюють монтаж цих пристроїв з порушенням визначеного порядку.

По-друге, законопроект має на меті часткове підвищення штрафних санкцій за вчинення правопорушень через використання спеціальних сигналів.

Зокрема, проектом закону передбачена норма, згідно з якою порушення вимог законодавства щодо використання на транспортних засобах спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв тягне за собою накладення штрафу від 2000 до 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Натомість, порушення вимог законодавства щодо встановлення (надання неправомірного дозволу на встановлення, встановлення без відповідного дозволу, інші порушення вимог законодавства щодо встановлення) на транспортні засоби спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв тягне за собою накладення штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Також проект закону передбачає, що наявність або використання на транспортних засобах спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв, які були встановлені з порушенням вимог законодавства або не були зняті відповідно до законодавства тягне за собою накладення штрафу від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Джерело: Вголос

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.