Українці живуть на 10 років менше за європейців

20 Кві 2012 / 17:31 | Переглядів: 1342

українці

Експерти встановили, що тривалість життя українців на десять років менше, ніж у країнах Європейського Союзу, йдеться в доповіді Права людини в сфері охорони здоров'я-2011, підготовленій громадською організацією Інститут правових досліджень і стратегій за підтримки Міжнародного фонду Відродження.

Голова Інституту правових досліджень і стратегій Андрій Роханский повідомив, що очікувана тривалість життя населення України становить 68,2 року, що в середньому на 10 років менше, ніж у країнах ЄС.

Коефіцієнт дитячої смертності в 2,5 рази вищий, ніж у країнах Євросоюзу. Рівень передчасної смертності втричі перевищує аналогічний в країнах ЄС рівень смертності, зокрема від туберкульозу в Україні він в 20 разів вищий.

За словами Роханського, 2011 року населення України скоротилося на 145 тисяч людей, за два місяці 2012 року - на 30 тисяч.

"Такими темпами до 2050 року у нас населення скоротиться на 9 мільйонів людей", - зазначив експерт.

Він також повідомив, що в доповіді представлено аналіз ситуації за 2011 рік щодо дотримання прав людини у сфері медичної допомоги. Зокрема, аналізуються перші кроки з реформування галузі охорони здоров'я, які були розпочаті владою в пілотних регіонах.

Джерело: УНІАН

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.