У Тернополі відбулося велелюдне віче на захист української мови

10 Лип 2012 / 09:05 | Переглядів: 1331

Віче мова

Понад тисячу тернополян прийшли до пам'ятника Івану Франку 8 липня, щоб взяти участь у народному віче і висловити свій протест щодо закону "Про засади державної мовної політики". Представники політичних партій, громадських організацій, депутати різних рівнів рад, голова обласної ради і очільник міста були єдині у своєму обуренні та гніві щодо замаху на найсвятіше для кожного українця - державну мову. Розпочався мітинг із виконання гімну "Заграва" УПА - символом боротьби за незалежність України, який виконав хор.

Виступаючі наголошували на неприпустимості реалізації засад нещодавно прийнятого документу, який є злочином перед українським народом, наступом на українську державність.

Міський голова Сергій Надал зазначив, що "ми стали свідками фатальних подій у гуманітарній і культурній галузях, які призводять до суспільної та економічної кризи. Ми не маємо права залишатися пасивними спостерігачами того, що відбувається, біля екранів телевізора. Зрадники, які сидять на печерських пагорбах, показали, що вони діють методами, які використовувала імперська Росія і радянський окупаційний режим. Замість того, щоб об'єднатися і працювати на розвиток держави, вирішувати економічні проблеми, здійснювати важливі соціальних реформ, вони чинять безлад у країні. Національно-демократичні сили організовують акції протесту і звертаються до Президента України та Верховної Ради із закликом не підписувати злочинний "язичний" закон".

За словами Сергія Надала, Тернопіль завжди був центром національно-патріотичного відродження, а його жителі відзначалися високою громадянською свідомістю. "Звертаюся до всіх тернополян і свідомих українців, щоб ніхто не залишався байдужим і підтримав акції протесту. Міською радою створено штаб з координації протестних дій і підтримки народного супротиву з приводу мовного закону. Ми надаватимемо автобуси та все необхідне для того, щоб підтримати протестуючих у Києві. Закликаю всіх керівників підприємств і установ надати максимальне сприяння тим працівникам, які мають бажання взяти участь в акціях супротиву в Тернополі, столиці та інших містах України. Ми разом повинні зробити Україну справді українською. Слава Україні! Героям слава!", - додав міський голова.

Перед присутніми також виступив і голова обласної ради Олексій Кайда, який нагадав слова Ліни Костенко: "Нації умирають не від інфаркту, нації умирають, коли у них відбирають мову". Він також закликав жителів міста і області не впадати у відчай, не піддаватися розчаруванням, а відстоювати найсвятіше - рідну мову.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.