Тернопільські заробітчани активно позбуваються «червоних» паспортів

30 Гру 2014 / 17:27 | Переглядів: 2938

паспорт

Вже два місяці діють зміни до Шенгенського прикордонного кодексу про те, що людина, яка має паспорт, виданий більше ніж 10 років тому, не має права перебувати з ним на території держави, яка не давала її візу. За цей час у Тернопільський "Паспортний сервіс" звернулись близько півсотні громадян, аби змінити паспорт старого зразка червоного кольору на сучасніший з синьою палітуркою.

Пані Люба родом з Гусятинщини. Вже 15 років жінка живе і працює в Італії. Додому приїжджає не часто. Навідати стареньких батьків. Цього разу повертаючись на Україну, жінка спостерігала прикрий інцидент, як одну з пасажирок на угорському кордоні, з "червоним" паспортом у руках, висадили з автобуса.

"Не знаю, чи були у тої жінки інші проблеми з законом, чи може той паспорт був задавнений, але я так ризикувати боюся", - каже пані Люба.

Хоч "червоний" паспорт пані Люби виданий у 2007 дійсний ще 5 років, жінка вирішила з ним попрощатися. Подавати документи на виготовлення нового закордонного паспорта вирішила у Тернопільське Державне підприємство "Документ". Тому, що тут працюють з усіма громадянами незалежно від місця прописки, пояснює жінка. А в Гусятині вже кілька років немає де виготовити закордонного паспорта. Якість запропонованих послуг оцінила одразу.

"Я прийшла з самого ранку. До мене вийшла працівниця сервісу. Дуже приємна. Все мені пояснила. Я підготувала документи. Виготовлятиму терміновий паспорт, бо запізнююсь з виїздом. Сьогодні документи приймуть."

Тернополянка пані Галина, червоний паспорт, якої дійсний ще три роки, теж вирішила замінити його на новіший. Жінка часто їздить за кордон користуючись "шопінг візою". Та от зміни, які були внесені до Шенгенського прикордонного кодексу, тепер забороняють їй циркулювати між країнами Євросоюзу зі старим паспортом. З 18 жовтня цього року - констатує жінка, - власнику паспорта старого зразка, дозволено лише транзитне перебування в напрямку країни-члена Шенгенської угоди, яка видала візу чи дозвіл на перебування. Тож, походити по крамницях інших держав з її паспортом вже не вдалося. Тому, тернополянка прийшла записатись на чергу у "Паспортний сервіс" для виготовлення документа нового зразка.

Знаходиться Державне підприємство "Документ" за адресою м. Тернопіль, вул. Руська 17. Документи приймаються з 9 до 16 години.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.