Тернопіль! Щоби було як в Європі

23 Чер 2015 / 15:20 | Переглядів: 1242

Стихійна торгівля пенсіонери вулиця

Чим ближче до 1 липня, тим більшає напруга серед торговців на Шептицького. Адже до цієї дати їм у мерії сказали залишити узбіччя і перебратися в новий ринок, більш пристосований до торгівлі. Однак, судячи з реакції власників "точок", вони на нове місце переходити не дуже хочуть.

Проблема стихійної торгівлі на тернопільських ринках актуальна для всієї України. В кожному місті борються з нею по-різному. В одних влада відбувається просьбами, в інших махає рукою, ще в інших час од часу розганяє.

Приміром, у Києві днями люди балаклавах розгромили МАФи в переході метро "Харківська": викидали крам, різали ятки. Тож торгаші вийшли протестувати і перекрили проспект, який з'єднує лівий берег столиці з правим.

У Хмельницьку вуличні торговці вимагають від влади комфортних місць для роботи, бо ті, що їм мерія виділила, не подобаються. Тож у місті вкотре змушені ліберально "гонити" людей: час од часу працівники міськвідділу міліції лякають продавців, щоправда, як повідомляють тамтешні журналісти, останнім часом жодного акту про порушення ніхто так і не склав.

Схожа непоступливість торговців і в Житомирі. Влада виділила торгові ряди, однак продавцям вони не сподобалися. Тож тепер житомирці змушені на ринку протискатися заваленими усіляким добром пішохідними зонами і писати скарги в мерію. Мало того — частина торговців принципово не торгує на околиці ринку, тож перейшла пропонувати свої товари мешканцям мста біля… смітників.

В Ужгороді мешканці міста мало не засипають місцеву владу скаргами на стихійних торговців. Перекриті пішохідні частини дороги, ба навіть звужені до мінімуму проїжджі у зоні тамтешнього ринку викликають протести і у водіїв. Мерія знову киває на порожні ряди в діючих ринках і не може нічого вдіяти зі стихійною торгівлею.

У Тернополі ж міська влада неодноразово пропонувала торговцям на Шептицького, а також вуличним на інших територіях перебиратися у спеціально відведені місця. силових розгонів не було, мерія обмежувалася проханнями. Та кожного разу продавці і власники "точок" тиснули на неї і залишалися на "насиджених місцях".

У випадку із ринком на Шептицького є перспектива, що торговці послухаються рекомендації мерії й нарешті зроблять своїм переходом у новий ринок кілька хороших справ. По-перше, звільнять проїжджу і пішохідну частини дороги. Неодноразово в міську раду Тернополя зверталися мешканці, ще більше обурювалося через коментарі на сайтах і в соцмережах, аби влада якось вплинула на торгівлю, що перешкоджає руху.

По-друге, споживати фрукти, овочі та інший харч, який пропонують на вулиці, стане безпечніше. Адже про яку чистоту продуктів може йти мова, коли вони лежать на асфальті, а поруч димлять і пилюжать автівки? Зрештою, з'явиться зручність і для торговців.

Багато хто любить закидати красне слівце про "он у Європі…", де такого безладу й антисанітарії немає, і кивати пальцем на владу чи сусіда. Та чомусь не хоче цю Європу починати будувати із себе.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.