Сродна праця – запорука успіху та щастя

15 Вер 2016 / 08:14 | Переглядів: 8707

Сродна праця

Професія грає надзвичайно велику роль у житті кожного, тому необхідно, щоб вона відповідала індивідуальним природним нахилам людини. Про "сродну працю" і її неабияке значення у житті людини писав ще Г. Сковорода. Пізнати себе, знайти свою справу - дуже важливо, це своєрідна запорука успіху. Але останнім часом шлях до можливого успіху часто руйнується і, найгірше, ніким іншим, як найріднішими людьми - батьками. Не секрет, що від батьківського слова багато що залежить. Споконвіку для нас діє закон, що батька й матінку слід слухати, бо,як кажуть, поганого вони не порадять. Але чи завжди це так? Сьогодні ми часто можемо зіткнутися з тим, що молодь йде навчатись на ту чи іншу професію не так через власне бажання, а як через бажання батьків. Добре,коли батьки бачать, що дитина ще не знайшла себе і розсудливо намагаються допомогти, підштовхуючи її до вибору. Але що робити тоді,коли дитина , скажемо, прекрасно малює і хоче бути художником, а батьки силою впихають її в медичний? Чи хороший лікар вийде з цієї дитини? Про які успіх та щастя тут може йти мова, якщо ця дитина не зацікавлена у навчанні, а згодом у роботі? Так батьки не лише ламають життя своєї ж кровинки, а ще й дарують державі незацікавленого у своїй роботі громадянина…

Така проблема,звісно, не є новою і в Тернополі. Проведене опитування у соціальній мережі Вконтакті ( спільнота "Підслухано в Тернополі"), дало цікаві результати. На питання "Чи велику роль грала думка батьків при вашому вступі до навчального закладу?" 53,3% людей дало відповідь - "Я самостійно обрав (-ла) свою професію. Батьки мене підтримали"; 8,8% - "Я з самого початку йшов (-ла) за своїм покликанням. Мені байдуже, що думають батьки"; 24,4% - "Моя майбутня професія - це моє спільне з батьками рішення"; 4,7% - "Я довіряю батькам і, вибираючи професію, слухав (-ла) тільки їх"; 8,8% - "Батьки вирішили все за мене, хоча я бажав (-ла) іншого".

Дивлячись на результати опитування, можна радіти, що більшість тернополян поважають думку своїх дітей і підтримують їх, тим самим готуючи майбутньому держави сильне впевнене у собі покоління. Але все ж є невеликий відсоток людей,яким не дали права голосу у виборі їх же майбутнього. Безумовно, батьки повинні допомагати своїм дітям зробити правильний вибір, але не нав*язувати їм свою думку і завжди пам*ятати, що від вибору професії залежить майбутнє дитини, а разом з тим і майбутнє держави.

Ірина КОЗІНЧУК.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.