Розпочався другий етап четвертої черги часткової мобілізації

05 Бер 2015 / 16:04 | Переглядів: 2697

Володимир Катинський

2 березня, у приміщенні Тернопільського обласного військового комісаріату відбувся брифінг на тему: "Хід проведення четвертої хвилі часткової мобілізації у Тернопільській області".

У заході взяли участь військовий комісар Тернопільського обласного військкомату полковник Володимир Катинський та капітан медичної служби Максим Швець. Для нашого краю визначене планове завдання по мобілізації та доведене до всіх військових комісаріатів області. Призову підлягають придатні до служби військовозобов'язані віком від 20-ти до 60-ти років.

"Планове завдання порівняно з загальним обсягом мобілізаційних ресурсів в області не є великим, тому достатньо два - три чоловіка, з одного сільського пункту, і ми виконаємо його в повному обсязі. Також хочу наголосити, що мобілізацію проводять не військові комісаріати, а органи місцевого самоврядування. Військові комісаріати забезпечують тільки її проведення на своєму рівні. Вони виписують повістки, які передають головам сільських рад та ЖЕКам, реалізовують взаємодію між медичною комісією, доставляють цих людей у військові частини та установи. Згідно Указу Президента України "Про часткову мобілізацію", у пункті восьмому написано: "Місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини". Також потрібні для проходження служби і жінки. В основному, це молодші медичні працівники, радіотелефоністи, радіотелеграфісти, кухарі, лікарі, юристи, психологи та соціологи", - зазначив Володимир Катинський.

Непридатних до служби за станом здоров'я, запевняють в обласному військкоматі, воювати не візьмуть.
"На території області працює 18 військово-лікарських комісій, 17 з них по районах. Всі лікарі, які працюють у військово-лікарських комісіях, залучаються з цивільних лікувальних закладів, які компетентні в питаннях військово-лікарської експертизи у Збройних силах України", розповів старший офіцер відділу комплектування та призову, капітан медичної служби Максим Швець.

За ухилення від мобілізації порушено 38 кримінальних справ щодо військовозобов'язаних та керівників підприємств, установ та організації та 346 адміністративних проваджень.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.