Прокуратурою вжито заходи щодо захисту інтересів держави та територіальних громад у сфері земельних відносин

19 Сер 2013 / 12:29 | Переглядів: 1496

земля поле

Сфера земельних відносин на сьогодні залишається найпривабливішим об'єктом для зловживань, а тому перебуває в полі особливої уваги органів прокуратури. Діяльність прокурорів на цьому напрямку передбачає цілий комплекс наглядових, представницьких та кримінально-правових засобів реагування з метою поновлення прав громадян та інтересів держави

Зокрема, за наслідками перевірок у сфері земельних відносин прокурорами у поточному році розпочато 10 кримінальних проваджень, з яких 6 - надіслано до суду.

Для прикладу, на Збаражчині розпочато кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень та службового підроблення службовими особами органу місцевого самоврядування. Внаслідок злочинних дій вказаних осіб сільськогосподарському підприємству незаконно передано в користування земельні паї площею майже 50 га загальною вартістю 145 тисяч гривень.

Набули розповсюдження факти прийняття місцевими органами виконавчої влади і самоврядування незаконних рішень про надання земельних ділянок у власність та користування, внаслідок чого з державної і комунальної власності виводяться значні площі земель різних категорій.

Прокурори на такі факти порушень земельного законодавства відреагували поданнями, за результатами розгляду яких понад 220 актів органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та державного контролю скасовано, до відповідальності притягнуто 175 посадових осіб, до бюджету відшкодовано понад 1 млн. гривень.

Окрім того, з метою повернення незаконно вилучених, самовільно зайнятих земель та відшкодування завданих цим збитків, вживалися заходи представницького характеру.

Зокрема, судами задоволено майже 70 позовів, пред'явлених прокурорами, на загальну суму понад 2 млн. гривень.

Вжитими органами прокуратури заходами державі та територіальним громадам повернуто 500 га земель та попереджено незаконне надання ще понад 130 гектарів.

Питання додержання земельного законодавства перебувають на постійному контролі прокуратури області. На усунення виявлених порушень закону вживаються вичерпні заходи прокурорського реагування.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.