Організація роботи з питань запобігання і протидії корупції залишається пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури області. Зважаючи на це, відомство продовжує системну роботу, спрямовану на посилення протидії корупційним проявам у регіоні та утвердженню принципу невідворотності відповідальності за корупційні правопорушення. Як повідомив виконувач обов'язків прокурора області Олег Галицький, завдяки вжитим організаційним та практичним заходам та співпраці правоохоронних органів області вдалося покращити роботу щодо попередження, виявлення, припинення корупційних правопорушень у регіоні та притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності.
Завдяки системному підході до протидії корупції цього року підвищено її ефективність
Якщо говорити мовою цифр, то упродовж поточного року направлено до суду 27 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини, за результатами розгляду яких судами притягнуто до відповідальності 31 особу, що майже удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Олег Галицький відзначив, що найбільше корупційних проявів виявляється у сферах, пов'язаних з нарахуванням та виплатою бюджетних коштів, виділенням у власність або користування земельних ділянок, видачею дозвільних документів, здійсненням контрольних функцій.
Для прикладу, у січні викрито начальника відділу державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції в отриманні неправомірної вигоди на суму 2 тисячі доларів США за сприяння у знятті арешту на приміщення СТО. Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і відсторонено від посади. За результатами розслідування кримінального провадження обвинувальний акт скеровано для розгляду до суду.
Також скеровано до суду обвинувальний акт щодо колишніх керівників державного лісогосподарського підприємства, які у складі організованої групи разом з головним лісничим та директором товариства, зловживаючи службовим становищем, на підставі фіктивних актів виконаних робіт привласнили державні кошти в сумі понад 800 тисяч гривень.
Загалом, серед притягнутих до кримінальної відповідальності - 7 державних службовців- керівників підрозділів ОДА, виконавчої та реєстраційної служб, 4 міліціонери, податківець, 3 посадовці органів місцевого самоврядування, 9 працівників лікувальних установ, у тому числі - 2 головних лікаря та ряд працівників юридичних осіб публічного права.
Найбільші суми хабара вимагали за сприяння у видачі документів, а найбільше корупціонерів викрито у сфері охорони здоров'я
Олег Галицький зазначив, що у поточному році на Тернопільщині задокументовано факти одержання неправомірної вигоди у великих розмірах.
Так, найбільшу суму хабара - 200 тис. грн. отримав від підприємця головний лікар однієї із медичних установ за сприяння у подальшій безперешкодній господарській діяльності з реалізації медичних препаратів та продовженні договору оренди на частину приміщення в очолюваній ним лікарні.
Також повідомлено про підозру керівнику реєстраційної служби одного з районних управлінь юстиції в одержанні 44 тис. грн. неправомірної вигоди за сприяння у проведенні місцевому фермеру державної реєстрації договорів оренди земельних паїв.
Кримінальне провадження стосовно керівника реєстраційної служби області, який за посередництва свого знайомого одержав неправомірну вигоду в сумі понад 40 000 гривень за сприяння у швидкому проведення реєстрації договорів оренди земельних паїв уже перебуває на розгляді у суді.
Разом з тим у поточному році найбільше корупціонерів викрито у сфері охорони здоров'я - 9 посадовців лікувальних установ.
Для прикладу, на стадії завершення досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно головного лікаря однієї з районних лікарень, який обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди в сумі 100 доларів США за видачу довідки про працевлаштування випускниці медичного навчального закладу в очолюваному ним закладі.
Також у поточному році викрито корупціонерів серед правоохоронців. Зокрема, притягнуто до кримінальної відповідальності та відсторонено від займаних посад двох слідчих райвідділів міліції за одержання неправомірної вигоди за вирішення питання про закриття кримінального провадження, а також - керівника центру надання адміністративних послуг УДАІ УМВС України в області за повернення посвідчення водія. Вказані особи відсторонені від посад.
Загалом, цьогоріч судами області винесено вироки щодо 20 осіб із яких 4 - засуджено до реального позбавлення волі, 10 - до сплати штрафів.
Зокрема, вироком суду засуджено до 2 років позбавлення волі колишнього дільничного інспектора міліції, який отримав 500 доларів США за вплив на слідчого райвідділу з метою закриття кримінального провадження.
Викрито факти адміністративно-караної корупції
У поточному році скеровано для розгляду до суду 49 протоколів про корупційні адміністративні правопорушення.
Зокрема, прокурором Чортківського району складено адміністративний протокол щодо одного із сільських голів, який незаконно одержав подарунок в сумі 200 гривень за видачу рішення про надання земельної ділянки. Рішенням суду винну особу притягнуто до адміністративної відповідальності на накладено штраф у сумі понад 1 тис. гривень.
За аналогічних підстав за незаконне одержання дарунка за продовження лікарняного притягнуто завідуючого відділенням лікарської установи.
"Протидія корупції, координація діяльності правоохоронних органів у цій сфері Генеральним прокурором України визнана одним із пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури, а тому роботу переорієнтовано на вжиття системних та послідовних антикорупційних заходів, зосереджених на виявленні вчинених правопорушень", - констатував Олег Галицький.
Прес-служба прокуратури Тернопільської області