Одна з українських парафій на Київщині хоче перейти у підпорядкування патріарху Кирилу

31 Лип 2013 / 15:32 | 5 коментарів | Переглядів: 2314

кирило

Паства та настоятель храму УПЦ Московського патріархату, який розташований у Василькові Київської області, просять патріарха Кирила прийняти їх у підпорядкування Російської православної церкви.

"Просимо вас взяти нас, ваших вірних чад, під свій первосвятительський омофор в тому статусі, який угледять і вважатимуть можливим ваша святість і Священний синод РПЦ", - йдеться у зверненні церковної громади васильківського храму Святих Преподобних Антонія і Феодосія Печерських.Бажання перейти у РПЦ в громаді храму пояснюють кризою в УПЦ МП і "нездатністю її священноначала здійснювати духовне і адміністративне управління".

Крім кризи, парафіяни з Василькова відзначили негативну тенденцію "послідовної і неухильної політики керівництва УПЦ в особі митрополита Київського і всієї України, спрямованої на остаточний відрив від РПЦ".

Спочатку лист повинні були передати патріарху Кирилу в Києві під час святкування 1025-річчя з дня хрещення Русі. Проте представники васильківського храму не змогли пробитися до нього через підвищені заходи безпеки.

Керівництво УПЦ МП і РПЦ припустили, що особливих наслідків звернення громади не матиме. Експертів ситуація, що склалася, не турбує, оскільки "фактично громада і так перебуває в цьому підпорядкуванні". На думку експертів, масовою тенденцією такі звернення не стануть.

"Власне кажучи, автори цього листа - маргінали, які критикують не тільки митрополита Володимира, а й патріарха Кирила, розповідаючи, що в церкві немає благодаті, а вона залишилася тільки в Почаївській лаврі, де постійно проповідують ідею "русского мира", - прокоментував ситуацію богослов, доктор філософських наук Юрій Чорноморець.

"По всій країні знайдеться 15-20 таких попів, заяви яких вигідні Російській православній церкви, щоб показати, що в УПЦ МП є внутрішні розбіжності, і що українській церкві не потрібна самостійність", - додав Чорноморець.

УПЦ МП з подивом відреагували на прохання.

"Дивно бачити таку заяву, коли вірячи просяться в підпорядкування до глави РПЦ, фактично перебуваючи в цьому підпорядкуванні, оскільки УПЦ МП є частиною Російської православної церкви. Лист дуже дивний, і ми взагалі сумніваємося в його авторстві", - заявив протоієрей Георгій Коваленко.

Джерело: Кореспондент.net

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.