На підставі закону Ківалова-Колесніченка у Луцьку можуть закрити російські класи

30 Сер 2012 / 08:22 | 2 коментарі | Переглядів: 1965

Ми хочемо розмовляти українською мова

На підставі закону "Про засади державної мовної політики" у Луцьку можуть ліквідувати класи із російською мовою викладання.

Відповідний проект рішення підготував депутат міськради Андрій Калахан, - повідомив власкор IA ZIK.

Проект рішення називається "Про особливості навчання регіональними мовами або мовами меншин у комунальних навчальних закладах міста Луцька".

"Специфіка цього рішення полягає в тому, що, як відомо, в Україні прийнятий закон Ківалова-Колесніченка "Про засади державної мовної політики". У ньому низка пунктів стосуються галузі освіти. Цей закон вніс низку змін до законодавства про освіту. Ці норми є обов'язковими до виконання на території України. В цьому законі є низка норм, які дозволяють зменшити обсяг викладання російської мови та мов інших меншин там, де їхня чисельність не перевищує 10% від загальної кількості населення", - каже Андрій Калахан.

З його слів, це рішення фактично базується на цих положеннях закону Ківалова-Колесніченка і метою розробки цього проекту є показати абсурдність цього закону. "Оскільки він начебто покликаний захищати права мовних меншин, а насправді має такі моменти, які дозволяють навпаки - погіршити стан викладання нинішній російської та інших мов на тих територіях, де їх носіїв менше 10%", - додав депутат міськради.

Мовляв, закон "Про засади державної мовної політики" передбачає, що класи з навчанням російською або мовами інших меншин створюються з урахуванням поширеності відповідної мови на території відповідної місцевої ради. "Чисельність носіїв російської мови в Луцьку за даними останнього перепису становить майже 7%. Все решта - україномовні, інших мов - 0,2%", - заявив Калахан.

Він стверджує: "Закон говорить, що при вступі до навчальних закладів у заявах обов'язково вказується мова, якою вони хочуть навчатися. Я пропоную: якщо чисельність таких заяв не перевищуватиме 10%, то класи із викладанням усіх предметів мовою меншини не створюються. А заявникам забезпечуються умови для вивчення їхніх рідних мов факультативно".

"Якщо раніше Луцька міська рада прагнула боротися з законом Ківалова-Колесніченка різноманітними зверненнями пафосного наповнення, то, можливо, варто перейти до конкретики, до конкретних нормативно-правових актів місцевого значення", - підкреслив депутат.

До слова, наразі в Луцьку 210 учнів навчаються російською мовою - тобто 11 класів. Вони зосереджені в загальноосвітній школі № 5.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.