На брифінгу – про ситуацію на ринку праці Тернопілля

10 Кві 2015 / 11:22 | Переглядів: 1859

Брифінг на біржі праці

У Будинку праці, що в Тернополі, відбувся брифінг директора обласного центру зайнятості Петра Химейчука щодо ситуації на ринку праці Тернопілля та надання адресних соціальних послуг.

- Анексія Криму, військові дії на сході України негативно вплинули на економіку держави і відповідно - на ринок праці, - зауважив Петро Рудольфович. - Зокрема, протягом січня-березня цього року 2,6 тисячі роботодавців Тернопілля поінформували базові центри зайнятості про вакансії, але це на 134 роботодавця менше ніж за відповідний минулорічний період. І все ж, незважаючи на труднощі, нам вдалося працевлаштувати 5060 осіб, з них 2491-го безробітного. Крім того, 882 особи були залучені до тимчасової зайнятості.

Доповідач також розповів, що цьогоріч профнавчанням охоплено понад 1,6 тисячі безробітних. Найбільшим попитом у місцевих роботодавців користуються такі професії: водій автотранспортних засобів, електрогазозварник, кухар, манікюрних, муляр, оператор котельні, перукар, продавець, робітник фермерського господарства, слюсар з ремонту автомобілів, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

Йшла мова і про виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності. До речі, така послуга надається службою зайнятості ще з 2001 року. Протягом цього періоду майже 11 тисяч колишніх безробітних започаткували власну справу. Лише у першому кварталі 2015-го - 102 особи. Найпопулярнішими видами підприємництва серед населення області є оптова та роздрібна торгівля, надання комунальних, індивідуальних та ветеринарних послуг, ведення сільського господарства.

- Наш основний клієнт і партнер на ринку праці - роботодавець, - зазначив директор ОЦЗ. - Саме для нього передбачено механізм компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних на новостворені робочі місця. Згадана компенсація виплачується й суб'єктам підприємництва у разі забезпечення осіб зі статусом безробітного новими робочими місцями в пріоритетних видах економічної діяльності. Це дало можливість з часу дії компенсаційних виплат, тобто починаючи з другої половини 2013 року й донині, отримати роботу 917 безробітним, а 624 роботодавцям зекономити витрати на оплату праці. До речі, серед працевлаштованих - 382 людини, які потребували додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню.

- Дбаємо і про людей з інвалідністю, - продовжив Петро Химейчук. - Протягом цьогорічних січня-березня 77 осіб з обмеженими фізичними можливостями працевлаштовано, 23 проходили професійне навчання, 6 брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Особливий наголос директор обласного центру зайнятості зробив на забезпеченні роботою вимушених переселенців. 307 осіб, які отримали відповідні довідки в управліннях соціального захисту населення, звернулися до місцевих центрів зайнятості за сприянням у пошуку роботи. Було працевлаштовано 96 переселенців, 17 пройшли профнавчання, 14 долучилися до громадських та інших тимчасових робіт. До речі, рівень працевлаштування переселенців в області є найвищим в Україні. Нині пошук роботи здійснюється ще для 126 безробітних, які приїхали на Тернопілля із зони АТО та Криму.

- Зараз в область повертаються й демобілізовані бійці, - сказав Петро Рудольфович. - І частина їх, звичайно, звертається до нас. В даний час на обліку в центрах зайнятості перебуває 28 осіб цієї категорії, з них 14 - безпосередні учасники бойових дій на сході України. Двом ми вже підшукали роботу. Ще один недавній боєць буде працевлаштований після проходження професійного навчання за професією охоронник. Для інших продовжується пошук підходящих місць праці.

Не оминув увагою директор ОЦЗ й нові законодавчі зміни, що стосуються зайнятості. Журналісти були поінформовані, що у березні вступив у дію Закон України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб". Цим законом передбачено компенсацію зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених осіб фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування, а також витрат для проходження за направленням центру зайнятості попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства, якщо це потрібно для працевлаштування.

Крім того, передбачена компенсація роботодавцю витрат на оплату праці (але не вище середньообласного рівня заробітної плати) за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа переселенців на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази.

Компенсовуватимуться й витрати роботодавця, якщо він працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа переселенців строком не менше ніж на 12 календарних місяців, з метою перепідготовки та підвищення їх кваліфікації. Сума такої компенсації встановлюється у межах вартості профнавчання, але не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на дату здійснення роботодавцем такої оплати.

І ще одна новація: право на безкоштовний ваучер для підтримання конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності додатково отримали:

а) особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв'язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров'я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

б) особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, з числа інвалідів до отримання права на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

в) внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Законодавчо передбачена і можливість організації та фінансування громадських робіт для зареєстрованих безробітних або працівників, які втратили частину заробітної плати, за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Поки-що такі роботи здійснюються на паритетних засадах: 50% їх компенсує згаданий Фонд, а інші 50% - органи місцевого самоврядування. Після внесення змін до відповідних порядків ситуацію буде змінено.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.