Міністр економіки пообіцяв бізнесу безвідсоткові кредити і позики на виплату зарплати

13 Кві 2020 / 10:18 | Переглядів: 447

ministr

Урядова програма підтримки бізнесу передбачає виділення позик для виплату зарплат співробітникам підприємств та безвідсоткових кредитів.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко в ефірі одного з телеканалів, повідомляє FinClub.

"Програма передбачає, що для мікро і малого бізнесу, які мають кредити в банках, ми пропонуємо, наприклад, є підприємство, яке має 500 тисяч гривень кредиту в банку, воно зможе звернутися в банк, і банк підтримає ту програму, яка в нас є в уряді, і уряд компенсує відсоткову ставку до нуля протягом року. Тобто на кредит у 500 тис. грн він отримає економію 100 тис. грн виплат на банк", - розповів він.

Програма діятиме за умови збереження робочих місць.


"Ми працюємо над тою стелею, яка має бути, але при збережені робочих місць", - наголосив міністр.

Кредитний портфель мікро та малого бізнесу становить 174 млрд грн, заявив Петрашко.

"Ми не будемо дефолтні кредити покривати. Кредити, які не перебували в дефолті на 1 березня, складають порядка 90 млрд грн. Ми вважаємо, що десь 40 млрд подадуться на цю програму. Для компенсації кредитної ставки по цьому портфелю необхідно 4 млрд грн. Вони в нас вже є в бюджеті в програмі "5-7-9%", яку ми вже переформатовуємо", - розповів міністр.

Ще одна програма - "нові гроші".

"Підприємство потребує виплат на зарплату, оскільки підприємство не працює, відправлені працівники у відпустку, кафе не працює, швейні підприємства повністю не працюють. Вони завертаються, виходячи із фонду заробітної плати на 3 або 6 місяців, який в них був за попередні періоди, і звертаючись в банк, отримують під державні гарантії.

Оскільки банки не будуть зараз кредитувати бізнес під будь-які програми, оскільки бізнес стоїть і вони скажуть "а де дохід". Уряд надасть державну гарантію під такі кредити. І підприємство буде оплачувати 5% на такі кошти", - пообіцяв він.

Державна гарантія передбачає, що якщо підприємець відмовляється від погашення кредиту, то його вартість банку сплатить державний бюджет.

Перша програма може бути запущена за тиждень, друга - за два тижні, оскільки потрібні будуть законодавчі зміни. Цю програму також буде фінансувати НБУ.

"Фінансування буде йти від банківського сектору і від Національного банку", - заявив міністр.

Нагадуємо:

Станом на 7 квітня 2020 року по допомогу через безробіття до центрів зайнятості звернулись 364 тисячі осіб - на 13% більше, ніж на 7 квітня минулого року.

30 березня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт № 3275 про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019).

Закон вносить зміни до Податкового, Митного і Цивільного кодексів, Кодексів законів про працю, про адміністративні правопорушення, до законів "Про зайнятість населення", "Про банки і банківську діяльність".

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.