Кримські татари візьмуть за офіційну свою мову і без закону Колесніченка-Ківалова

19 Вер 2012 / 06:40 | Переглядів: 1587

Джемільов

Кримськотатарський народ буде домагатися офіційного використання кримськотатарської мови в Криму, не прив´язуючись до закону про мови. Про це заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

"Стосовно до кримськотатарської мови, такий закон нам не потрібен. Ми вважаємо, що кримськотатарська мова повинна бути однією з офіційних у Криму, виходячи з того, що ми є корінним народом на півострові.

Ми, не прив´язуючись до закону про мови, будемо домагатися офіційного функціонування кримськотатарської мови на своїй землі", - заявив Джемілєв.

На його думку, Верховна Рада Криму поки не приймає жодного рішення в мовному питанні, оскільки врівні з російською мовою в Криму є ще й кримськотатарська, а новий закон про мови спрямований суто на посилення ролі російської мови на території України.

"Питання про те, чи буде функціонувати кримськотатарська мова як офіційна, не має вирішуватися в залежності від нашої чисельності.

Під час геноциду було знищено 46% населення кримських татар, і ми зараз на півострові становимо приблизно 13%... якби знищили трохи більше, і ми становили б 9%, то ми б не мали можливості використовувати свою рідну мову", - цитує Джемілєва comments.ua.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.