Крах процесу атестації поліції: хто винен та причини виникнення

09 Чер 2016 / 05:21 | Переглядів: 2792

міліція металошукач абітурієнт

У понеділок, 6 червня 2016р., в Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція "Крах процесу атестації поліції: хто винен та причини виникнення" за участі громадських активістів, членів комісій з атестації співробітників МВС. Активісти "Автомайдану", ГО "Народний тил" та Комбат.уа повідомили про вихід з процесу атестації поліції у зв'язку з кардинальною зміною на гірше механізму проведення атестації та захопленням контролю над процесом з боку міністерства.

Як відомо, атестація співробітників МВС почалася наприкінці минулого року з Києва та Київської області. Після Києва атестація пройшла в Хмельницькому, Рівному, Луцьку, Миколаєві та Одесі, після чого механізм атестації був видозмінений і вже за новою процедурою відбувся серед керівного складу працівників поліції в Черкасах, Житомирі, Вінниці, Херсоні та Чернігові.

"Процес проведення атестації співробітників МВС зазнав суттєвих змін після атестування в Одесі. Так, якщо раніше організацією процесу повністю займалася незалежна рекрутингова агенція, то зараз їздити по регіонах та відбирати громадські організації почали радники міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його кадровий департамент.

Тобто, представники МВС самі обирають "громадськість", яка буде їх атестувати - в результаті такого відбору місця незалежних ГО зайняли “кишенькові” активісти. Більше того, радники міністра зараз, в обов'язковому порядку, є головами комісій, окрім того кількісна більшість комісії також на стороні старої системи, тобто, під час засідання комісій представники МВС мають вирішальний голос, що сприяє розбалансуванню комісій на їхню користь, а не громадськості." - повідомив активіст ВГО "Автомайдан" Євген Голубенко.

Активісти зазначили, що переформатування процесу вже негативно вплинуло і на результати атестації.

"Якщо після проведення атестації в Києві та області, за словами начальника поліції Хатії Деконоїдзе, було звільнено близько 80% керівного складу працівників міліції, то за інформацією, нещодавно озвученою міністром МВС Арсеном Аваковим, кількість звільнених співробітників керівного складу МВС в п'яти областях, де проходила атестація за новим принципом, склала до 30%. Але навіть ці цифри за нашими даними суттєво завищені" - розповів активіст ГО "Народний тил" та член атестаційних комісій Роман Синіцин.

Учасники прес-конференції також розповіли про сумнівну репутацію окремих радників міністра внутрішніх справ, які зараз активно займаються відбором представників громадськості до комісій. Зокрема, активіст ВГО "Автомайдан" Олег Пушак зазначив наступне:

"Показовим є те, хто саме із радників міністра залучений до процесу атестації та відбору представників громадськості. Так зараз активним відбором ГО в різних областях займається колишній народний депутат - Михайло Апостол, який окрім всього нещодавно став одним із фігурантів так званої "чорної бухгалтерії партії Регіонів". Згідно матеріалів, оприлюднених депутатом Сергієм Лещенком, Михайло Апостол отримав від партії Регіонів більше півтора мільйона(!) доларів. На нашу думку, така людина не може "відбирати" громадськість, а тим більше атестувати(!) співробітників МВС, а сама має підлягати люстрації та має бути негайно звільнена з посади радника міністра внутрішніх справ".

Також учасники брифінгу зазначили, що не дивлячись на вихід з атестації, готові працювати над реформування МВС в подальшому, але лише за умови припинення узурпації процесу представниками старої міліцейської системи, очоленою Арсеном Аваковим.

"Ми розуміємо, що в тому вигляді, в якому атестація проходить зараз в більшості областей, "виправити" процес майже нереально. Єдиним можливим виходом, на нашу думку, є проведення повторної атестації з виправленням всіх законодавчих та інших недоліків, а також в разі недопущення до контролю та реалізації процесу представників старої системи та безпосередньо Арсена Авакова особисто чи опосередковано. В разі, якщо буде прийняте рішення про проведення повторної атестації, ми, знаючи всі проблеми атестації на кожному з етапів, готові працювати над їх виправленням та повернутися до процесу." - підсумувала активістка "Автомайдану" Катерина Бутко.

Джерело: http://www.automaidan.org.ua/phone/06062016.html

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.