Конституційна реформа: проблеми і недоліки

28 Чер 2016 / 02:26 | Переглядів: 2377

Конституційна реформа: проблеми і недоліки

Відбулося чергове засідання Тернопільського прес-клубу на тему - "Конституційна реформа: що змінюється, що треба змінити". На прес-конференції було презентовано результати нещодавно проведеного дослідження щодо ставлення тернополян до судової системи та їх бачення реформи системи правосуддя, та йшлося про перебіг конституційного процесу в частині судової реформи та децентралізації. У прес-конференції взяли участь експерт з конституційного та адміністративного права, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко та керівник проектів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ, експерт групи "Конституційна реформа" Реанімаційного пакету реформ Юлія Кириченко.

Лише менше одного відсотка опитаних жителів Тернопільської області, як і решти регіонів західної України, повністю довіряють українським судам. Саме поширеність корупції серед суддів, на думку 67% опитаних, найбільш негативно впливає на довіру до цієї гілки влади. Тому 57% тернополян, як і мешканці інших областей, вважають проведення судової реформи одним із нагальних завдань.

Юлія Кириченко зазначає, що конституційні зміни щодо правосуддя передбачать нові можливості й для тих, хто не є суддею і навіть не планує ним стати. А суддею може стати як і науковець ,так і адвокат, які мають не менше десяти років стажу в правовій сфері.

"Тепер звернутись з конституційною скаргою до Конституційного Суду України зможе будь-яка особа, яка переконана, що застосований в кінцевому судовому рішенні в її справі закон суперечить Конституції України. 68% жителів Тернопільської області підтримують запровадження можливості оскаржити неконституційний закон у Конституційному Суді України", - зауважила Юлія Кириченко.

Експерти закликають народних депутатів прийняти зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів", які виправлять зазначенні недоліки, а саме- забезпечать ефективне оновлення суддівського корпусу, а також прозорий та неупереджений добір суддів до нових судів з вирішальним голосом громадськості щодо їх доброчесності.

"Конституційні зміни були необхідні для проведення судової реформи. Проте не варто забувати, що реформи потребує і законодавча, і виконавча влади, і місцеве самоврядування. Чекаємо комплексних змін до Конституції у цих сферах", - наголошує Ігор Коліушко.

Окрім того Юлія Кириченко наголошує, щоб зміни до Конституції запрацювали, потрібно ухвалити ще й новий закон про Вищу раду правосуддя, закони про адвокатуру і прокуратуру, про Конституційний Суд, внести зміни до процесуальних кодексів. І це програма лише на найближчі три місяці - до набрання чинності змін до Конституції щодо правосуддя.

Вадим ПОЛАДОВ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.