Каталонське місто проголосило незалежність від Іспанії

06 Вер 2012 / 08:43 | Переглядів: 1862

Каталонія

Міська рада каталонського муніципалітету Сан-Педро-де-Торельо ухвалила рішення про визнання незалежності міста від центральної влади Іспанії.

Про це пише іспанське видання HERALDO.

“Більшість депутатів міської ради Сан-Педро-де-Торельо схвалили проект резолюції “Про вільну каталонську територію”, - зазначається у повідомленні.

Крім того, депутати Сан-Педро-де-Торельо закликали парламент Каталонії упродовж двох місяців проголосувати в односторонньому порядку за національну незалежність всього автономного регіону, провівши референдум. Законодавці, зокрема, пропонують парламенту Каталонії перейти до “рішучих дій” - створити власні міністерства фінансів та юстиції, національний банк, податкове та судове управління, при цьому поінформувати міжнародну спільноту про початок процесу відокремлення Каталонії від Іспанії.

Водночас мерія Сан-Педро-де-Торельо виступає за скасування усіх законів та судових рішень, які обмежували використання каталонської мови в суспільному і науковому житті регіону, зобов'язати силові структури Іспанії відтепер завчасно попереджати місцеву владу про заплановані операції на їх території.

Згідно з оприлюдненим в присутності мешканців міста текстом резолюції, причиною такого рішення стала критична фінансова ситуація в країні, при якій "Іспанія довела свою нездатність ефективно управляти державними ресурсами та забезпечити упорядковане функціонування контролюючих фінансових установ", таких як Банк Іспанії.

Сан-Педро-де-Торельо - невеличке місто в Іспанії, розташоване в провінції Барселона у складі автономної області Каталонія. Каталонці вже виявляли бажання відокремитися від Іспанії - у грудні 2009 року під час референдуму 94% проголосували “за”.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.