Експерт: Україна отримала шанс на цивілізовану наркополітику

02 Вер 2013 / 12:25 | Переглядів: 1737

наркотики купити

Нещодавнє ухвалення Стратегії державної політики щодо наркотиків - це перший крок до цивілізованої наркополітики в Україні. Про це заявила Олена Кучерук, менеджер програми “Громадське здоров'я” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експерта, Стратегія є першим українським документом, у якому встановлено баланс між покаранням за незаконний обіг наркотиків і забезпеченням доступності нарковмісних лікарських засобів у медичних цілях.

“Попередні документи такого рівня мали переважно “міліцейський” підхід, тобто передбачали контроль, обмеження, покарання, що в цілому мало репресивний характер щодо хронічно хворих наркозалежних. Натомість нинішня Стратегія містить цілу низку розділів, які спрямовано на профілактику й лікування наркозалежних, подолання їх дискримінації та забезпечення їхніх прав, розширення доступу до медичного застосування нарковмісних лікарських засобів”, - наголосила фахівець.

Олена Кучерук відзначила ще низку прогресивних змін у документі. За її словами, Стратегія містить розділ зі зменшення шкоди від уживання наркотиків, що передбачає обмін шприців і запровадження програм замісної підтримувальної терапії.

Також, за інформацією експерта, у документі заявлено про необхідність збільшити обсяг наркотичних засобів, за які настає кримінальна відповідальність. За її словами, це нововведення спрямовує увагу міліції на боротьбу з системним наркобізнесом, а не з окремими наркозалежними. “Наркозалежні - це хворі, яких потрібно лікувати, а не злочинці, яких слід ув'язнювати”, - наголошує Олена Кучерук. Вона зауважила, що сьогодні кримінальну відповідальність передбачено за обсяг наркотиків, який менший від звичайної “дози”, тому українські тюрми переповнено наркозалежними.

Крім того, як відзначила експерт, у документі задекларовано допологову допомогу вагітним наркозалежним.

Також вона наголосила, що доступ до нарковмісних лікарських засобів надаватимуть через первинну ланку медичного обслуговування - сімейних лікарів, що має важливе значення, наприклад, для забезпечення адекватного знеболення та замісної підтримувальної терапії.

Ще одним позитивом, за словами Олени Кучерук, є те, що в пенітенціарних закладах передбачено лікування наркозалежності, що включає програми замісної підтримувальної терапії чи принаймні детоксикації.

Як відомо, 28 серпня 2013 року Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року. Розробку документу ініціювала та здійснювала Державна служба з контролю за наркотиками. Міжнародний фонд “Відродження” спільно з іншими міжнародними й українськими неурядовими організаціями сприяв розробці й ухваленню документу.

Контакти:
"Громадське здоров'я"
Олена Кучерук
(044) 461 97 09
kucheruk@irf.ua

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.