Дайджест за тиждень

17 Кві 2013 / 10:32 | Переглядів: 1553

Газети

Світ

В Іспанії виступили проти монархії

У Мадриді відбулася демонстрація проти монархії, у якій взяли участь кілька тисяч людей. Акція протесту була приурочена до 82-ї річниці заснування Іспанської республіки, проголошеної 14 квітня 1931 року. Учасники пройшли центральною площею Мадрида, вимагаючи референдуму для усунення монархії в країні. Сьогодні рівень популярності королівської династії Іспанії становить рекордно низькі 54 відсотки, що пов'язано з корупційним скандалом, який розвивається упродовж останніх півтора року.

Вибух у столиці Сомалі

У результаті терактів в столиці Сомалі Могадішо 14 квітня загинуло 34 людини. Відповідальність за теракт узяло на себе радикальне ісламістське угруповання Аль-Шабаб, пов'язане із Аль-Каїдою. За даними Reuters, бойовиків було близько семи, причому вони були одягнені у форму урядових військ. Громадянська війна триває в Сомалі з 1991 року, коли в країні був повалений диктатор Мохаммеда Сіада Барре. Нагадаємо, що в березні біля президентського палацу в Сомалі пролунав вибух, в результаті якого загинуло вісім осіб.

Україна

Нові правила в дії

З 15 квітня в Україні почали діяти нові правила дорожнього руху. Відтепер дорожні знаки матимуть переваги над дорожньою розміткою. Нових дорожніх знаків у Державтоінспекції нарахували 11 і мають інформаційний характер: "аеропорт", "залізничний вокзал", "автовокзал", "відеофіксація порушень"... До покажчиків об'їзду додають переклад англійською і запроваджують знак щільної забудови, який встановлюватимуть у місцях, де потрібно скидати швидкість до 60 км. Серед новацій також є табличка червоного кольору, яка попереджатиме про нову розв'язку попереду або про нові дорожні знаки. Найсуттєвішою новацією стало обов'язкове використання ближнього світла фар поза населеним пунктами у період із 1 жовтня по 1 травня. У цьому пункті у міліції наслідували європейський досвід. Як зазначають у ДАІ, загалом зміни стосуються застосування технічних засобів регулювання дорожнього руху, впровадження європейських зразків дорожніх знаків і дорожньої розмітки.

Паводки на Дністрі

Найближчим часом на Дністрі очікується проходження максимальних рівнів паводкової хвилі. Біля міста Галич Івано-Франківської області рівень води в Дністрі складе 420-460 см над нулем поста (фактичний на ранок 14 квітня - 395), біля села Нижнів - 580-630 см (фактичний на 8:00 14 квітня - 503), біля м.Заліщики Тернопільської області рівень води складе 620-670 см (фактичний на ранок 14 квітня - 518).

Тернопілля

"Весна народів" в обласному архіві

165 років тому в Галичині скасували панщину. Початок 1848 року ознаменувався низкою буржуазно-демократичних революцій у Франції, Італії, Німеччині, Австрії. Їх невід'ємною складовою стали визвольні рухи багатьох національно-поневолених народів Східної і Центральної Європи. Звідси і пішла назва революції - "Весна народів". Виставку із такою назвою відкрили в обласному архіві. Одним із найстаріших експонатів є збірник законодавчих актів за 1848 рік, в якому і був розміщений текст маніфесту від 17 квітня 1848 року про скасування панщини. У Тернопільському воєводстві скасування панщини називали "Святом свободи" і відзначали з великим розмахом. Майже у кожному селі зводили пам'ятні знаки - хрести і фігури, влаштовували урочисті демонстрації. Окремий розділ виставки - висвітлення подій тих років у північній частині сучасної Тернопільщини, яка входила до складу Російської імперії і позбулася кріпацтва лише у 1961.

У Тернополі працює найкраща офіціантка в Україні

Вікторія Дума здобула перемогу на всеукраїнському конкурсі офіціантів серед 23 учасників. Конкурс фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії "Офіціант" відбувся 10-12 квітня у Тернопільському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.