Чи уникнуть тернопільські міліціонери люстрації?

23 Гру 2014 / 11:23 | Переглядів: 1549

пікет міліція мітинг

Фото: Яніна Чайківська

Самооборона Майдану Тернопільщини взяла під контроль люстрацію міліції в області у зв'язку із невиконанням закону "Про очищення влади" в рядах силовиків. Деякі колишні начальники та заступники в міліції продовжують обіймати свої посади, незважаючи на те, що підпадають під пряму дію закону. Через це Самооборона вже написала низку звернень до відповідних органів та проводила пікет управління міліції в області. Незважаючи на те, що міліціонери не прислухались до активістів, Самооборона не збирається залишати дану справу.

На початку листопада ТГФ ОГП "Самооборона Тернопільщини" звернулася до управління Міністерства внутрішніх справ в Тернопільські області із запитом щодо надання переліку осіб, які із 25.02.10 до 22.02.2014 займали посади начальників та заступників начальника УМВС України і які згідно прямої дії закону "Про очищення влади" підпадають під люстрацію. Згідно отриманої відповіді таких наразі є троє осіб: Пілюков Ю. О., Полковніков Г. В., Ляхович О. М (Додаток 1) Незважаючи на те, що названі особи пропрацювали на займаних посадах більше року, вони не були звільнені із органів внутрішніх справ.

30 листопада 2014 р. ГО "Самооборона Майдану Тернопільщини" провела пікет під стінами обласного управління міліції із вимогою звільнити цих осіб та склала відповідні звернення до Президента України, т.в.о. Міністра внутрішніх справ та голови Люстраційного комітету із вимогою негайного звільнення Пілюкова, Полковнікова та Ляховича. (Додаток 2) У відповідь на дане звернення прийшла формальна відписка за підписом начальника Департаменту кадрового забезпечення МВС Слівінського В. Р. (Додаток 3)

Крім того на початку грудня 2014 р. із аналогічним запитом до управління обласної міліції звернулося ГО "ВО "Автомайдан"". В отриманій відповіді навпроти прізвищ Ляховича та Пілюкова були вказані зовсім інші дати перебування їх на посадах заступників, ніж ті, що були вказані у відповіді для ГФ "Самооборона Тернопільщини". Дані строки були меншими за термін 1 року. (Додаток 4) Тобто на два однакові запити були надані зовсім інші дані, що згідно закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" та закону України "Про звернення громадян" є недопустимим і карається відповідальністю за корупційні діяння.

Тому Самооборона 19 грудня звернулася із відповідним зверненням до Генерального прокурора, Міністра юстиції, голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції. (Додаток 5)

Очевидно, що в органах внутрішніх справ відбувається грубе ігнорування та саботаж вимог закону "Про очищення влади". Варто зазначити, що тепер уже генерал-майор Слівінський В. Р. товаришує із одним із фігурантів люстраційного скандалу Ляховичем О. М., завдяки чому останній поновився на посаді заступника начальника УМВС у 2014 році. Всі кадрові питання він вирішує через свого високого покровителя та товариша в Києві.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.