Багатослівна хвилина мовчання

24 Чер 2015 / 07:29 | Переглядів: 1570

Багатослівна хвилина мовчання

Члени Тернопільської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану відсвяткували 25-річчя діяльності своєї громадської організації. Урочисті заходи розпочали біля пам'ятника воїнам Афганістану, що в Тернопільському парку Національного відродження.

Зібралась велика кількість людей, серед яких представники різних поколінь - від допитливих дітлахів до поважних сивочолих дідусів. Пам'ять загиблих воїнів вшанували молебнем та хвилиною мовчання. Під музичний супровід відбулося покладання квітів до монументу. Букети найрізноманітніших кольорів несли до пам'ятника, як подяку за героїзм та самопожертву.

Урочини з нагоди ювілейної дати обласної Спілки ветеранів Афганістану продовжили в Тернопільському обласному драматичному театрі імені Т. Шевченка. Першим до слова був запрошений Сергій Лісовий - голова організації. Він розповів про історію створення спілки та плоди її праці. За 25 років було побудовано 12 пам'ятників, відкрито 28 меморіальних дошок, зведено 2 каплиці в містах Тернопільської області. Слід відзначити, що пам'ятник в Тернополі було поставлено одним із перших в Україні. Завдяки старанням міської організації та голови комітету сімей загиблих відкрито багато музеїв. Обласна Спілка ветеранів Афганістану видала книгу "Обпалені війно", де занесено імена всіх учасників бойових дій Тернопільської області. Завдяки підтримці організації видана повість "Афганський синдром". Щорічно в пам'ять загиблих героїв проводяться спортивні змагання. Важливу роль в патріотичному вихованні молоді відіграє народний аматорський колектив воїнів-афганців гурт "Долг". Їх пісні про війну закликають до миру. З ініціативи спілки декілька років тому створено новий гурт "Інтерконтингент", який теж часто виступає на концертах патріотичної пісні. Велику роль ветерани Афганістану відіграли під час Революції Гідності і продовжують свою активну діяльність на сході України.

Зі словами вдячності за те, що в Тернополі функціонує активна громадська організація, якій небайдужі долі людей, якій небайдуже місто, звернувся секретар Тернопільської міської ради Ігор Турський. Один з очільників Тернополя вважає цю подію святом. "Це свято з перчинкою, бо організація утворилася для того, щоб зберегти пам'ять про тих хлопців, які не повернулися, щоб підставити плече тим людям, які цього потребують. Мені доводиться багато спілкуватися з тернопільськими афганцями, з головою обласної організації. Це люди з високими цінностями, з загостреним відчуттям справедливості, з активною життєвою позицією, люди, які навчилися дбати про своїх побратимів більше, ніж про себе. І зараз вони намагаються створити такий самий осередок воїнів АТО. Колишні воїни-афганці сприяють усім чим можуть нинішнім захисникам України", − наголосив Ігор Володимирович.

Свято відвідав голова Української спілки ветеранів Афганістану, герой України Сергій Червонописький. Він висловив подяку Тернопільській обласній організації, яка за 25 років досягла вагомих результатів, всім тим, хто допомагав створювати її і підтримував протягом стількох років безкорисливої праці.

Ветерани війни отримали заслужені грамоти, медалі, подарунки, пом'янули своїх загиблих товаришів, нагадали, що не варто зупинятися на досягнутому і в цей нелегкий для країни час найбільшою нагородою стане мир та єдність Української держави.

Оксана АНДРУЩИШИН.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.