АМУ очікує прийняття закону про службу в органах місцевого самоврядування як важливого кроку на шляху децентралізації

21 Січ 2017 / 18:16 | Переглядів: 2068

АМУ очікує прийняття закону про службу в органах місцевого самоврядування як важливого кроку на шляху децентралізації

Асоціація міст України закликає народних депутатів України прийняти закон "Про службу в органах місцевого самоврядування" (законопроект № 2489), який стане важливим рушієм децентралізації та сприятиме посиленню спроможності місцевого самоврядування.

У разі прийняття Закон забезпечить:

- впровадження низки важливих положень Європейської хартії місцевого самоврядування (ратифікована Верховною Радою України 15.07.1997);

- залучення кваліфікованих фахівців до служби в органах місцевого самоврядування завдяки привабливим умовам оплати праці;

- суттєве обмеження втручання органів виконавчої влади у справи місцевого самоврядування.

Законопроект передбачає такі основні положення:

  • поширення дії Закону як на осіб, які призначаються за конкурсом, так і на осіб, які обираються на посади;
  • регулювання всіх основних питань і не містить відсилань на Закон України "Про державну службу";
  • підзаконні нормативно-правові акти повинні видаватися відповідними радами;
  • державні органи не можуть здійснювати вирішальний вплив на діяльність органів місцевого самоврядування, визначати законність дій чи бездіяльності органів місцевого самоврядування може лише суд;
  • перехід значної частини кадрових повноважень від міського голови до керуючого справами виконавчого комітету, який призначається за конкурсом (крім колективів до 20 службовців);
  • посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування повинні встановлюватися на підставі рішення відповідної ради; законом визначаються лише мінімальні гарантії справедливої оплати праці (відносно мінімальної заробітної плати) та співвідношення між категоріями посад.

Асоціація міст України, яка брала активну участь у розробці цього законопроекту, доклала максимальних зусиль до забезпеченняврахування у проекті інтересів місцевого самоврядування та його автономного по відношенню до держави статусу.АМУ переконана, що прийняття законопроекту буде важливим кроком на шляху підтримки та прискорення децентралізації і реформи місцевого самоврядування в Україні,сприятиме посиленню привабливості служби в органах місцевого самоврядування та підвищенню професіоналізму службовців.

Асоціація підтримує проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (№2489) і сподівається на його найшвидше прийняття Верховною Радою України.

Представництво ЄС в Україні також висловило підтримку законопроекту №2489та закликає депутатів Верховної Ради його ухвалити, що є необхіднимдля покращення чинного законодавства тапередумовою успішного продовження реформи децентралізації і економічного розвитку України.

Раніше АМУ розробила інфографіку, яка демонструє ключові положення законопроекту.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.