«Зарваницька ініціатива» презентувала фільм про капелана УПА

16 Кві 2013 / 12:45 | Переглядів: 2166

кіно презентація Кадило

13 квітня в кінозалі Українського дому "Перемога" активісти Громадського руху "Зарваницька ініціатива" відомі громадсько-політичні діячі Тарас Стецьків, Степан Барна, Володимир Болєщук та Олег Боберський презентували тернополянам документальну стрічку "Отець Кадило". У зворушливому фільмі йдеться про історію життя греко-католицького священика Василя Шевчука, який під псевдонімом "Отець Кадило" три роки був капеланом (військовий священик, - авт.) Перемиського куреня УПА.

"Ми проводимо презентації по всій країні, щоб відновити та донести до кожного українця правдиву історію про наших героїв і на цих позитивних прикладах витворити загальнонаціональну громадську ініціативу", - розповів один із організаторів Зарваницької громадської ініціативи, екс-народний депутат Тарас Стецьків. Таким взірцем громадський діяч бачить самоорганізацію національного руху у 20-40-х роках минулого століття у Західній, а до того - у Центральній Украї­ні.

Документальний фільм містить унікальні свідчення вояків УПА з сотень "Громенка" і "Крилача", а також колишніх парафіян о. Василя Шевчука. Сценарист та автор Тарас Бабенчук розповів про те, як збирали матеріали для майбутнього фільму та про невигадані історії з життя, якими ділилися очевидці тих далеких років. Зйомки фільму проходили на території України, Польщі, Словаччини і Канади. Саме в Канаді сьогодні проживає найбільше свідків життя і служіння Отця "Кадила".

У стрічці йдеться про нелегку долю українського отця, його шлях до просвітництва та служіння на благо народові та Богу. Своїм словом він додавав життєвих сил воякам, а власним прикладом щоразу доводив, що й вмерти не шкода заради рідної землі та народу.

"Отець Кадило" - це історія однієї людини, котра здатна була пожертвувати своє життя задля проповідування Слова Божого, навіть в умовах воєнного неспокою та небезпеки. Отець Василь Шевчук і в останні хвилини життя не побоявся зазирнути у вічі смерті, адже знав, що прожив життя хоч і недовго, але з Богом в серці та вірою, яку вселив в інших.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.