За останні роки на Тернопільщині мало не згоріли три церкви

11 Бер 2014 / 19:13 | Переглядів: 2836

пожежа мнс вогонь

Вогонь - це стихія, яка не терпить зневажливого до себе ставлення. Від його згубної сили не застраховані навіть храми Господні. Основними причинами виникнення пожеж є недбале ставлення до виконання правил пожежної безпеки при влаштуванні й експлуатації електроустановок, пічного опалення та необережне поводження з вогнем.
Так протягом останніх років в Тернопільські області виникло три пожежі у церквах:
• 11 лютого 2012 виникла пожежа в допоміжній будівлі Храму "Святого Архангела Михаїла" в с. Мирове Шумського району. Церква відноситься до УПЦ МП, збудована у 1770 році і є пам'яткою архітектури обласного значення. Причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації теплогенеруючого приладу.
• 2 квітня 2012 горіла капличца на території УГКЦ "Успіння Пресвятої Богородиці" по вул. Шевченка, 30 у Борщеві. Причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем при користування свічкою.
• 26 липня 2012 виникла пожежа на другому ярусі УГКЦ "Пресвятого Серця Христового" в с. В. Гаї Тернопільського району. Причина пожежі - дитячі пустощі з вогнем, а саме зі свічкою.
На території м. Тернополя є більше 60-ти культових споруд: храми, костели, церкви, каплиці, дзвінниці. Культові споруди належать до пожежонебезпечних будівель і є об'єктами з масовим перебуванням людей. Ці споруди зазвичай становлять історичну, культурну, архітектурну та духовну цінність.
Особливостями пожежної небезпеки культових споруд є те, що в них використовується відкритий вогонь: свічки, світильники, а також є підземні приміщення зі складним плануванням, без систем вентиляції. Крім цього, стародавні культові споруди переважно зведені з використанням дерев'яних матеріалів.
Пожежі, що виникають у таких спорудах, є резонансними, завдають як матеріальних, так і великих моральних збитків державі та суспільству. Християнські культові споруди за структурою плану переважно двочастинні ("вівтар-храм") будівлі. На других (третіх) рівнях можуть розташовуватися відкриті балкони (хори) з наявністю на них під час богослужінь певної кількості людей. Евакуація з таких балконів відбувається відкритими сходами, інколи гвинтовими, що суттєво її ускладнює. У більшості випадків ці сходи також дерев'яні. Характерною особливістю пожежної небезпеки культових споруд є й те, що каркаси бань зроблені з деревини.
Відкриті внутрішні об'ємно-просторові форми культових споруд підвищують їхню небезпеку. Найчастіше пожежі знищують елементи культових споруд, виконані з деревини (іконостаси, каркаси бань, несучі елементи горищних покриттів, підлогу, перегородки, сходи тощо).
Нагадаємо, що правилами пожежної безпеки для культових споруд передбачено ряд заходів для запобігання пожеж від відкритого вогню, а саме:
- підсвічники необхідно встановлювати на негорючу поверхню, яка виступає за їх габарити не менше ніж на 50 см;
- стаціонарні підсвічники повинні бути надійно закріплені до підлоги або стіни;
- горючі рідини для лампад і кадильне вугілля повинні зберігатися в закритих металевих ящиках. У одному ящику може зберігатися не більше 5 л горючої рідини.
- розливати легкозаймисті рідини дозволяється лише перед початком служби на відстані не менше 1 м від опалювальних та освітлювальних приладів над металевою посудиною;
- після проведення богослужіння відповідальна особа з числа служителів церкви повинна перевірити, щоб усі свічки і лампади були погашені та відключено електроживлення.
Крім того, Тернопільський міський відділ Управління ДСНС України в Тернопільській області закликає громадян бути уважними при використанні відкритого вогню на Великдень і дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки.
Керівникам релігійних конфесій, настоятелям храмів слід звернути увагу на справність систем зовнішнього та внутрішнього протипожежного водопостачання, забезпеченість культових споруд вогнегасниками, утримання в робочому стані систем автоматичного протипожежного захисту, обладнання будівель храмів блискавкозахистом, утримання вільними шляхів евакуації, повного виконання приписів з пожежної та техногенної безпеки, та ін.
Порядок дій у разі виникнення пожежі:
 негайно повідомити про це телефоном пожежну охорону. Для виклику державної пожежної охорони в автоматичній телефонній мережі встановлено єдиний номер - 101. При цьому необхідно назвати адресу об'єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
 вжити (по можливості) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;
 у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо).
Щоб гарний настрій супроводжував вас усі святкові дні, не забувайте про заходи безпеки та будьте уважними й обережними.

Тернопільський міський відділ УДСНС України у Тернопільській області
м. Тернопіль вул. Котляревського 22-А, 52-59-47

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.