Як байкери у Тернополі фестивалили

01 Сер 2012 / 15:26 | 1 коментар | Переглядів: 5554

байк шоу

Упродовж двох днів на вулицях міста ревіли мотори, а на Дальному пляжі веселилися, змагалися, спілкувались і пили пиво наїзники "залізних коней". Саме тут відбувся зліт байкерів - "Мотофест Тернопіль 2012". І хоча фестиваль тривав три дні, основні заходи пройшли 27-28 липня. До Тернополя з'їхалося кілька сотень володарів "залізних" коней з різних регіонів України, а також з Білорусі, Польщі, Росії та Німеччини.

На галявині поблизу Дальнього пляжу 27 липня було розкладено десятки наметів. Біля кожного - мотоцикл. "Залізні коні" найрізноманітніших марок стояли не тільки на галявині, а й при дорозі. Чимало людей розглядали і фотографували їх. Особливо привертали увагу легендарні "Harley-Davidson" та "Triumph".

Поступово увага присутніх перемістилася на показові тренування спортсменів із клубу "Збруч-Мото". На пісок виїхало по двоє спортсменів на мотоциклах з різними об'ємами двигуна. Виступали вони по черзі: молодші, потім старші, і так декілька разів. Упродовж трьох хвилин вони їздили колами, намагаючись обігнати одне одного та не впасти на поворотах.

Поки свято тривало, байкери продовжували з'їжджатися. Старожилів байкерського руху можна упізнати по великій кількості спеціальних значків на жилетці. Один значок - один зліт. "На моєму рахунку уже півсотні зльотів, - розповідає "Вікінг" із Бережан, вказуючи на свою жилетку. - Щороку відбувається понад 15 зльотів. По можливості стараюся бути на більшості з них. Завжди їздимо на такі зустрічі усією сім'єю. Цього року це вже шостий мій зліт".

У звичайному житті "Вікінга" називають Всеволодом Цокало. У Бережанах на станції юних техніків він веде для дітей мотогурток. На мотоциклі катається уже більше 35 років, утім, лише останні п'ять років активно виїжджає на зльоти. Їздить на "Дніпрі МТ-11". Це захоплення допомагає Всеволоду підтримувати себе у добрій фізичній формі, додає снаги до життя. А ще у нього та його друзів є добра традиція: щороку на відкриття та закриття байкерського сезону вони із солодкими подарунками відвідують сиротинець для неповносправних діток у селі Рай на Бережанщині.

Відвідування дитячих будинків явище досить поширене серед цієї категорії людей. "Ніколи не думав, що колись буду щомісяця відвідувати дитячий будинок, - зізнається "Нік Стенлі" зі Львова. - Купую кілька ящиків фруктів, цукерки і везу на Таджицьку, 2, де виховують діток від 3 до 8 років. Байк змінює людину у кращу сторону. Ви подивіться, як байкери радіють одне одному при зустрічі, як обіймаються. Для кожного із нас день, проведений за кермом, це величезний кавалок часу. Коли виїжджаєш зранку, то невідомо чи повернешся ввечері. І кожен із нас це чудово усвідомлює, тому кожну хвилину проживаєш по іншому".

Як би там не було, але байкер - це стиль життя, це своя філософія. І для багатьох юнацьке захоплення мотоциклом залишається на все життя. "Коли вперше сідав на мотоцикл, то ноги до землі не діставали, - згадує "Дядя Вова" з Івано-Франківщини. - Було це у п'ятому класі, та мені здається, що я виріс на мотоциклі. У мене батько викладав курси водіїв у ДОСААФі. Першим моїм "сталевим" конем був "Мінськ". З того часу мав кілька різних мотоциклів. Свій вибір вирішив зупинити на легенді світового автопрому - "Harley-Davidson". Я вибрав модель по Інтернету, а мій товариш у Чикаго купив і контейнером переслав байк до України. Уже півроку на ньому їжджу".

У другий день фесту байкери парадували вулицями міста, а потім з'їхалися на Театральну площу. Тут їх зустрічав духовий оркестр. Із коротким привітальним словом до учасників фестивалю і гостей міста звернувся заступник міського голови Владислав Стемковський. Він висловив сподівання, що таке свято буде щорічним, і побажав байкерам, щоб у їхньому житті завжди вистачало бензину і пива. Окрім того, на площі провели ряд конкурсів. Зокрема, журі визначало найраритетніший мотоцикл, найкраще тюнінгований байк і найкращу аерографію.

Особливо здивував присутніх яскраво-червоний чоппер - саморобний гібрид мотоцикла та автомобіля. Належить він тернопільському ретро-клубу "Кортеж". "Цей транспортний засіб зроблений на основі мотоцикла "МТ" і "Запорожця" кінця 60-х років, - розповів водій чоппера "Стас". - Тобто запчастинам, з яких він зроблений, уже півстоліття, але це аж ніяк не заважає йому добре "бігати". Він може їхати 100 км/год. Має задній хід і чотири передачі. Упродовж шести місяців його збирала команда із 10 автолюбителів, які є учасниками ретро-клубу".

Олег Чорний із Бережан також вирішив зробити "залізного" коня власноруч. За основу взяв мотоцикл "Дніпро". Та від нього мало що залишилось, оскільки чоловік переробив його більше ніж на 90 відсотків. "Частину запчастин купував, дещо робив сам, усі шкіряні речі також куплені, - каже байкер. - Це мій авторський варіант, робив мотоцикл спеціально під себе, щоб міг отримувати задоволення під час їзди".

Усі фестивальні заходи у центрі міста тривали упродовж години. Байкерів своїм виступом потішив ансамбль мажореток ПК "Березіль". Завершилось дійство показовим стантрайдінгом - виступами мотоциклістів-каскадерів. Троє київських хлопців із команди "Fight Wars" продемонстрували найрізноманітніші трюки. Після цього учасники та гості фестивалю повернулися на Дальній пляж - продовжувати веселитися та насолоджуватися життям.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.