Використовуєте котел на газі – сплатіть екологічний податок

03 Кві 2014 / 15:43 | Переглядів: 2974

газ

Приватний підприємець, який перебуває на спрощеній системі оподаткування, використовує котел для обігріву приміщення, що працює на газі. Чи потрібно йому сплачувати екологічний податок?(Ольга Мартинюк, тернополянка)
Відповідають фахівці інформаційно-комунікаційного відділу Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області.
Для початку нагадаємо, що платниками екологічного податку, відповідно до ст. 240 Податкового кодексу України, є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не проводять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, якими здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.
Таким чином, підприємець, у разі використання автономної системи опалення - газового котла, є платником екологічного податку (незалежно від отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарним джерелом забруднення), а тому повинен обчислювати, нараховувати та сплачувати до бюджету екологічний податок, а також складати податкову звітність за цим платежем.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.