Викладачі і студенти ТДМУ навчатимуть тернополян надавати першу медичну допомогу

12 Бер 2014 / 12:51 | Переглядів: 2488

Надія Ярема

Понад 150 тернополян пройшло початковий теоретичний курс із надання першої медичної допомоги. Навчання відбувалися на базі Галицького коледжу імені В.Чорновола. Теоретичні знання добровольці отримували від викладачів кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги ТДМУ. Тепер же постала необхідність у проведенні практичних занять. На прохання Штабу національного спротиву за це взявся Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського. Як відбувається процес організації навчання, розповіла проректор і науково-педагогічної та лікувальної роботи ТДМУ Надія Ярема.
"Мова іде про освоєння азів надання домедичної допомоги за скороченою навчальною програмою із ключових невідкладних станів. Наші викладачі навчатимуть практичних навичок тих добровольців, які пройшли теоретичний курс. В медичному університеті уже видано наказ про організацію такого навчання. Сьогодні ми визначаємо кількість викладачів клінічних кафедр і студенти старших курсів, які будуть задіяні у цій програмі", - зазначила Надія Іванівна.
Проректор також наголосила на тому, що 12 березня відбудеться навчальний курс надання домедичної допомоги для тих викладачів і студентів ТДМУ, які ділитимуться практичними навичками із тернополянами.
"Проведуть ці заняття працівники кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги і кафедри військової підготовки. Таким чином ми створимо групу із 50-60 викладачів і студентів медичного університету, які упродовж 13-14 березня будуть навчати цивільне населення міста, - продовжує Надія Ярема. - Зі свого боку університет закупив оснащення для проведення навчання. Для реалізації цієї програми максимально буде задіяний навчально-тренінговий центр в науково-навчальному інституті медсестринства ТДМУ, що на вулиці Коцюбинського, 3".
Людей навчатимуть за скороченою програмою. Будуть розглянуті аспекти надання допомоги під час головних невідкладних станів. Це стосується реанімаційних заходів, зупинки кровотеч, мобілізації кінцівок при травмах і найпростіших способів транспортування із максимальним уникненням травматизації під час цього процесу.
Бажання взяти участь у цій програмі виявили і студенти медичного університету. За свою активну участь у програмі з надання першої домедичної допомоги та в інших громадських заходах вони отримають можливість продовжити самостійне відпрацювання пропущених занять до кінця весняного семестру. У виші також заборонили відрахування студентів ТДМУ з будь-яких причин, окрім як за власним бажанням.
Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.