Відзначили 100-річчя утворення Центральної Ради читацькою конференцією

21 Бер 2017 / 09:55 | Переглядів: 3270

Лілія Півторак

17 березня виповнився 100-літній ювілей події з часу створення у Києві Української Центральної Ради (УЦР) - національного політичного центру, що згодом став першим українським парламентом, який керував національно-визвольним рухом українського народу, а потім і відродженою державою - Українською Народною Республікою (УНР).

Цю вікопомну дату в історії Української державності вшанували під час читацької конференції у Тернопільському ВПУ№4 на тему: "Утворення та діяльність Української Центральної Ради". Захід, приурочений 100-річчю Центральної Ради організувала і провела разом із своїми вихованцями один із провідних викладачів історії не лише цього навчального закладу, а й усього краю Лілія Півторак.

Як зазначила Лілія Володимирівна, історичне значення Центральної Ради полягало в тому, що це була перша спроба українства досягти самостійності нашої держави: "У ході Української революції пробудилась національна самосвідомість та був набутий досвід державотворення.Центральна Рада була створена з ініціативи демократичної української інтелігенції, об'єднаної в Товариство Українських Поступовців, за участю політичних партій України, а також представників робітництва, духовенства, військових, студентів, громадських і культурних організацій. Головою УЦР було обрано Михайла Грушевського. За час існування Центральна Рада видала чотири Універсали (державно-політичні акти), які визначили етапи Української держави - від автономної до самостійної. Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих під час Української революції 1917-1921 років".

Учасники читацької конференції на основі історичних книг та публікацій розповіли про основні віхи Центральної Ради івшанували світлу пам'ять її творців.

Ярослав КУДОБИНСЬКИЙ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.