У Тернополі відзначили День Незалежності Республіки Польща

09 Лис 2015 / 15:59 | Переглядів: 733

р63р63р3р3

Напередодні 97-ї річниці відновлення Незалежності Республіки Польща у Тернопільській обласній філармонії відбулися урочистості. Участь у заході взяли міський голова Тернополя Сергій Надал, Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи, представники обласної влади, учасники польського культурно-освітнього товариство Тернопільської області.

Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи привітала усіх присутніх зі святом, подякувала владі за добру співпрацю та наголосила на важливості цього свята для усього польського народу.

"День Незалежності Польщі - це свято, яке об'єднує поляків у різних куточках світу. У цей день ми відчуваємо єдність між собою, незалежно від політичних переконань та віросповідання. Між Польщею та Україною тісні зв'язки і ми дуже раді тому, що у цей день радість святкування українці розділяються разом із нами. Ми, поляки, підтримуємо Україну на шляху до євроінтеграції і бачимо, що ваша держава зробила чимало кроків на цьому шляху. Тепер ми чекаємо, щоб Україна стала повноправним членом ЄС. Думаю, що незабаром це буде можливо".

В свою чергу від імені громади Тернополя, міської ради очільник міста Сергій Надал привітав весь польський народ з величним національним святом - Днем Незалежності Республіки Польща та подякував дипломатам, усьому польському народові за послідовну підтримку України на шляху європейської інтеграції.

"Для нас Польща є уособленням справжнього патріотизму і традиційних європейських демократичних цінностей. Вони стали базою ефективних економічних, політичних, соціальних реформ. Сьогодні Польща є сучасною розвиненою країною, впливовим чинником миру та безпеки в Європі. Сьогодні Польща є прикладом єдності народу, відданості своїм духовним основам, - зауважив Сергій Надал. - Ми високо цінуємо співпрацю Тернополя з польськими партнерськими містами — Хожув, Тарнув, Ельблонг, Радом. Нас пов'язує співпраця з містами Краків, Ниса, Бжег, Люблін, Новий Томишль. Бачимо добрі плоди наших обмінів у всіх сферах розвитку міста. Ми вдячні за відкритість, готовність ділитись досвідом і допомагати. Для багатьох українців загалом і тернополян зокрема Польща є частиною родинної та особистої історії. Українців і поляків пов'язує минуле. Українці і поляки сьогодні будують майбутнє, у якому пануватимуть дружба і мир, взаємодія і співпраця, взаємна підтримка, спільне долання викликів часу. Щиро бажаю дружньому польському народові миру і процвітання. Зичу рясних Божих благословень!".

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.