У Тернополі відбувся політичний етап Школи Молодої Еліти

05 Лис 2014 / 15:32 | Переглядів: 1589

школа молодої еліти

Впродовж неділі, 2 листопада, в рамках чергового етапу проекту "Змінюємо Україну" від громадської організації "Школа молодої еліти" тернопільські школярі та студентська молодь вивчали що таке політичні технології, соціологія, вибори та як будувати власні публічні виступи. Даний етап проводився для ознайомлення молоді із ситуацією, яка панує зараз на українські політичній арені, та для того, щоб дізнатись як ці ж процеси відбуваються в провідних країнах світу.

Змінити Україну не таке просте завдання, як здається на перший погляд. Різні дрібні перепони, нерозуміння того, якою повинна бути країна в майбутньому, важкий фінансовий стан держави. Та попри ті всі негаразди в нас є шанс отримати успішне майбутнє для нашої країни. Для цього треба, щоб кожен житель країни доклав зусиль.

Саме з таким баченням покращення країни і проходить кожен черговий етап проекту "Змінити Україну" від Школи Молодої Еліти. Змінити країну докорінно, від політичного середовища та економічної нестабільності до покращення якості навколишнього середовища та внутрішньої духовності громадян.

Політику змінювати важко навіть в найбільш демократичних країнах світу, але українці це роблять. Поступово, та все ж успішно — результат останніх виборів до парламенту показав настрої суспільства до оновлення влади та до більш демократичного управління. Виборці оновили Український парламент на 56%.

Молодь, яка навчається в Школі Молодої Еліти, намагалась зрозуміти як влаштована політична кухня України та ряду успішних світових країн: Грузії, Польщі, Сінгапуру та інших.

Як люди потрапляють у політику? Через продумані програми та логічні законопроекти, які б вирішували конкретні проблеми, чи просто через успішність маркетингової кампанії та роботу політтехнологів. Це було перше в чому розбирались учні, а допомагав їм в цьому тернопільський політтехнолог Михайло Окаринський. Для того, щоб проаналізувати успішність кампанії, у всьому світі користуються даними з соціологічних опитувань населення, про які також було розказано тренером.
Другим про управління політичною репутацією розповів Ігор Качмарський, який зачіпив всі нюанси про політичних гравців — стосовно того, як вони справляються з тим, щоб залишати свою репутацію "незаплямованою".

Після політтехнологій, соціології та того, що приховують чи відкривають політичні партії настав час виборів, а саме лекції про сучасну виборчу систему в країні. Так як ЦВК ще досі не оприлюднила офіційні результати виборів, то учні школи аналізували приблизні результати доступні на сайті комісії та вчились порівнювати результати екзит-полів та приблизних результатів виборів.

Для комплексного розвитку молоді до тренінгу було також додано лекцію про зв'язок культури та політики від Юлії Мельник, яка розповіла, чому мистецтво і політика впродовж всього часу йшли пліч-о-пліч.

Завершився довгий недільний день практичним заняттям з побудови публічного виступу, де кожному учаснику окрім виданого теоретичного матеріалу дали змогу попрактикуватись у виголошенні промов перед публікою.

На цьому вивчення політичних процесів в державі та світі не закінчаться, адже ще потрібно зрозуміти, як їх можна змінювати починаючи з малого, чим і займатимуться колись випускники Школи Молодої Еліти.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.