Під час святкування одного із найвеличніших християнських свят - Покрови Пресвятої Богородиці - в Українському домі "Перемога" відбулася презентація книги Святослава Липовецького "Бандерівські оповідки від П'ємонту до проголошень державності (кін. ХІХ - поч. 1940-х років)". Видання оформлене у вигляді ста коротких історій, за допомогою яких автор знайомить читача із революційним українським рухом міжвоєнного періоду. На сторінках книги можна прочитати про атентатів, політичні події, а також ознайомитися із короткими життєписами провідників ОУН-УПА. "Найбільша історія вмістилася на 4 друкованих сторінках. Частина цих текстів написана учасниками тих подій, окрім того у книзі є велика кількість фотографій, поезій, документів. Мені приємно, що "Бандерівські оповідки" сьогодні стали одним із подарунків для вояків УПА, які прийшли на урочистості. Цих людей залишилося в нашому місті декілька десятків, але спогади кожного з них є цінними для багатьох наступних поколінь. Вони є живим прикладом того, як потрібно любити свою країну", - розповів Святослав Липовецький.
Для кожної бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи міська рада за кошти міського бюджету придбає книгу "Бандерівські оповідки" і незабаром передасть до книгозбірень, щоб тернополяни могли більше дізнатися про провідників визвольного руху.
Із виходом книги Святослава Липовецького привітав і міський голова Сергій Надал. Він зокрема зазначив: "Раніше були книги про ОУН, про УПА, про Бандеру, про січових стрільців… Святослав відомий у нашому місті як історик, як автор книг на тему національно-визвольної боротьби, як журналіст, як публіцист і як громадський діяч. Це важливе поєднання, яке означає, що автор не є теоретиком, який щось досліджує і складає в шухляду. Його громадська активність є наслідком громадянської позиції, яка сформувалася, очевидно, на основі досліджень визвольного руху.
Сподіваюся, що "Бандерівські оповідки" стануть популярним виданням. Я планую неодмінно прочитати цю книгу. Мене зацікавила форма подачі інформації - короткі оповідання, короткі історії. Часто, коли ми читаємо про життя відових постатей української історії, то бачимо, що майбутні політики, військовики формувалися на основі розповідей батьків і дідів, які почули в дитинстві. Діти люблять слухати цікаві і повчальні історії від старших.
Історії, які зібрав Святослав, є вартими того, щоб з ними ознайомився кожен представник молодого покоління українців. Закликаю авторів і видавців розвивати тему національно-визвольної боротьби і видавати нові цікаві книги. Святославу Липовецькому бажаю успіху і визнання".
Джерело: rada.te.ua