У Тернополі традиційно вшанували пам’ять звитяжців Листопадового Зриву

01 Лис 2016 / 23:35 | Переглядів: 3086

Святослав Півторак. Листопадовий зрив

Починаючи з 1 листопада 1989 року в Тернополі щороку відбувається традиційна хода громадськості міста від кафедрального собору УГКЦ до Могил Українських Січових Стрільців. З 1990 року до неї офіційно долучилася місцева влада. Спершу поминальний захід спільно організовували обласні осередки Народного Руху України і "Меморіалу" імені Василя Стуса та ГО "Українська асоціація із захисту історичного середовища". Згодом ці акції стали спільно проводити меморіалівці разом із міською владою Упродовж багатьох років їх організавува нині покійний світлої пам'яті відомий громадський і культурний діяч краю Богдан Хаварівський.

Цьогорічна хода уперше відбулася без її ініціатора та натхненника. У ній взяли участь керівники міста та області, депутати міської ради, нинішній очільник крайового "Меморіалу" Антон Грицишин, учасники АТО, представники громадських організацій, патріотичної молоді, священнослужителі і жителі міста та області.

Учасники заходу пройшли традиційною ходою від центру міста до Микулинецького кладовища. Її супроводжував муніципальний оркестр "Оркестра волі". Священики відслужили богослужіння на могилах Українських Січових Стрільців. Представникивлади і громадськості поклали до монументів квіти. Відбулося поминальне богослужіння та віче.

З великою пошаною ратного подвигу українців тієї доби прийшли до Могил Січових Стрільців депутати Тернопільської міської ради нинішнього скликання. Серед них і відомий політик, громадський діяч, журналіст та історик-краєзнавець, який досліджував цю славну епоху, Святослав Півторак: "Сьогодні, вже 15-ий рік поспіль, взяв участь разом із тернополянами у багаточисельній ході вулицями міста від архикатедрального собору до Микулинецького кладовища. Громадські активісти, пересічні містяни віддали шану українцям, які взяли участь у Першолистопадовому повстанні. Адже внаслідок цих подій було встановлено контроль ЗУНР над значними територіями Галичини. Як голова громадської організації "Тернопільський Меморіал" схиляю голову перед нашими Героями".

Олег ЛІВІНСЬКИЙ.

Фото Івана ПШОНЯКА.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.