У Тернополі презентують першу ілюстровану біографію творця ОУН Євгена Коновальця

09 Жов 2013 / 15:03 | Переглядів: 1366

Коновалець

У Тернополі представлять першу ілюстровану біографію Євгена Коновальця "Сила волі. Євген Коновалець" авторства історика Ігоря Дерев'яного. У книзі — документи та свідчення очевидців, власні спогади, унікальні фотографії.

11 жовтня, п'ятниця о 18:00 Книгарня "Є" (вул. Валова, 7-9)

У цей же день о 14:00 відбудеться презентація та лекція для студентів в актовій залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею (майдан Мистецтв, 3).

"Сила волі" — це історія людини, яка створила найуспішніший український політичний проект минулого століття — Організацію українських націоналістів, — розповідають видавці.

"Євген Коновалець був творцем однієї з найкращих частин української армії у війні за державність 1917—1921 років. Його життя — це історія військовика, який умів воювати, але чудово опанував політичні методи боротьби. Історія політика, котрий робив усе, щоб об'єднати Схід і Захід. Історія лідера, що після поразки зумів дати нову надію й підняти на нову боротьбу", — каже автор книги історик Ігор Дерев'яний.

"Проект "Наш формат історії" планує серію біографій відомих діячів української історії ХХ століття. Ця книга не тільки є першою з майбутньої серії, але й першою ілюстрованою біографією самого Коновальця", — розповіла керівник проекту Ярина Ясиневич.

Книга видана в рамках проекту "Наш формат історії", втіленого Центром досліджень визвольного руху, мистецькою агенцією "Наш формат" та видавництвом "Часопис".

Організатори заходу: Центр досліджень визвольного руху, Книгарня "Є", мистецька агенція "Наш формат", видавництво "Часопис" (Львів).

Довідка:

Ігор Дерев'яний — магістр історії, старший науковий співробітник Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького", співпрацює з Центром досліджень визвольного руху.

Закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка.

Упорядник та науковий редактор спогадів Володимира-Ігоря Порендовського "На трасі Тайшет-Лєна (Озьорлаґ у роках хрущовської відлиги 1955—1959)" (2008), співавтор книги "Українська Повстанська Армія. Історія нескорених" (2007, 2008, 2011). Автор низки наукових та науково-популярних статей та виставок з історії українського визвольного руху XX століття та репресії проти його учасників.

Сфера наукових зацікавлень: репресивна політика окупаційних режимів щодо визвольного руху в 1920—1950-х роках.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху: history@cdvr.org.ua
тел./факс: +380 32 247-45-22, +380 63 628-68-69

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.