У Севастополі презентували унікальне видання про корвет «Тернопіль»

09 Сер 2012 / 15:44 | 1 коментар | Переглядів: 2002

корвет - Бицюра, Турський

У редакції газети "Флот України" відбулася офіційна презентація другої в історії корабля книги про корвет "Тернопіль".

Науково-популярне видання під назвою "Протичовновий корвет "Тернопіль" - унікальне тим, що аналогів, де б розповідалося про вітчизняні військові кораблі, сьогодні в Україні немає. Жоден регіон не може похвалитися подібним досягненням у розвитку військово-історичної спадщини національних ВМС.

З нагоди презентації книги, яка відбулася під час шефського візиту, в редакцію флотського часопису завітали заступник міського голови Тернополя з питань діяльності виконавчих органів ради Леонід Бицюра, секретар Тернопільської міської ради Ігор Турський та командир корвета "Тернопіль" капітан 3 рангу Олег Григор'єв.

Потрібно зазначити, що шефи з Тернополя постійно беруть участь у святкуванні Дня флоту України та Дня корабля підшефного корвета "Тернопіль". Цьогорічне свято українських військових моряків не стало для тернополян виключенням. Вони відвідали всі урочистості: парад на честь військово-морських сил, перший за роки шефства вихід у море, презентацію книги про корвет тощо.

"У 2009 році у світ вийшло перше видання книги "Протичовновий корвет "Тернопіль", - розповідає командир корвета "Тернопіль" капітан 3 рангу Олег Григор'єв. - Потреба у значно розширеному та доповненому виданні двома мовами (англійською і українською) постала відразу ж наприкінці 2009 року, коли корабель у черговий раз виконував завдання антитерористичної операції "Активні зусилля" в Середземному морі. Велика кількість іноземців цікавилася життям команди, боєздатністю судна і перспективою розвитку ВМС ЗС України. У 2010 році з ініціативи міського голови Сергія Надала розпочалася співпраця екіпажу корабля, міської влади, Державного архіву, науковців Тернопільського національного педагогічного унівесритету імені В. Гнатюка та громади нашого міста щодо створення другого видання. Книга є вагомим внеском у патріотичне виховання молоді, яка служить на кораблі, і тої, яка незабаром одягне військовий однострій. Символічним є і те, що вона вийшла друком у переддень святкування Дня флоту України".

Книга "Протичовновий корвет "Тернопіль" складається із двох частин і написана українською й англійською мовами. Перша частина має таку ж назву, які видання, і розповідає про історію будівництва і безпосередньої служби корвета "Тернопіль", який визнаний кращим кораблем ВМС ЗС України. У ній публіковано добірку публікацій засобів масової інформації України про корвет і службу тернополян на ньому.

Друга частина книги - "Тернопіль: сторінки історії" - праці істориків-краєзнавців: кандидата історичних наук, доцента ТНПУ імені В.Гнатюка Олександра Петровського і завідувача відділу стародавньої історії Тернопільського краєзнавчого музею Олега Гаврилюка. Їхні дослідження розкривають історію міста Тернопіль від прадавніх часів до сьогодення.

Як зауважив секретар Тернопільської міської Ради Ігор Турський, корвет уже став рідним тернополянам. "Ми, безумовно, пишаємося тим, що один із найкращих бойових кораблів українського флоту носить ім'я нашого міста, пишаємося екіпажем корвета "Тернопіль", - додає Ігор Турський. - Але для тернополян цей корабель - це не лише гордість флоту, а й наша родина, наші діти, які на бойовому посту захищають спокій нашої держави".

Заступник міського голови Тернополя з питань діяльності виконавчих органів ради Леонід Бицюра під час презентації наголосив на важливості шефських зв'язків керівництва міста з корветом "Тернопіль".

"Популяризації військової служби та військово-патріотичного виховання молодого покоління в нашому місті приділяється значна увага, - зазначає пан Леонід. - На базі загальноосвітніх шкіл міста створено фан-клуб корвета "Тернопіль". Також в обласному краєзнавчому музеї ми вперше відкрили виставку з військово-морської тематики. Таким чином ми відзначили шосту річницю від того часу, коли корвет "Тернопіль" став бойовою одиницею і на ньому підняли український прапор. Друге доповнене видання книги про корабель додасть значного імпульсу у розвитку національної свідомості не тільки членів екіпажу корвета, але й майбутніх захисників Вітчизни, які підуть служити на флот. Міст дружби та співпраці між Тернополем та кораблем лише міцнішатиме".

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.