Свободівці вимагають позбавлення ліцензій банківських установ, причетних до фінансування сепаратизму та притягнення їх до кримінальної відповідальності

05 Лип 2014 / 10:22 | Переглядів: 1472

Кайда виступ віче

Народні депутати України від ВО "Свобода" Олексій Кайда та Олексій Фурман звернулися до Генерального прокурора України Віталія Яреми, Голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка та Голови Національного банку України Валерії Гонтаревої щодо перевірки фактів причетності банківських установ до фінансування терористичних і сепаратиських структур в Україні, позбавлення їх банківських ліцензій та притягнення до кримінальної відповідальності. Про це йдеться у депутатському запиті парламентарів, оголошеному 4 липня 2014 року під час пленарного засідання сесії Верховної Ради України.

Як зазначив Олексій Кайда, на сьогодні з'явилась інформація про розгалужену мережу юридичних і фізичних осіб, які забезпечують фінансування терористичних і сепаратиських структур в Україні. Свободівець наголосив, що підтримка подібних організацій спричиняє розпалювання конфліктів в середині держави. "Саме тому Верховна Рада України ухвалила законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за фінансування дій або заходів, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, зміну меж території або державного кордону України або захоплення державної влади", - підкреслив парламентар.

Олексій Кайда наголосив, що нещодавно правоохоронні органи виявили низку банків, причетних до фінансування сепаратизму. "Крім цього, українські інтернет-видання публікують повідомлення про факти причетності деяких установ до співпраці з терористичними та сепаратиськими структурами на території України. Тому ми скерували депутатський запит Генпрокуророві, очільникам Служби безпеки та Національного банку з вимогою вжити заходів реагування для виявлення і розслідування злочинів, пов'язаних із фінансуванням діяльності терористичних і сепаратиських структур в Україні, а також позбавити ліцензій банківські установи, які причетні до фінансування протиправних дій", - зазначив свободівець.

Прес-служба народного депутата України

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.