Суд поновив борщівського екс-регіонала на посаді в Олевгоспіському ліс

20 Лис 2017 / 14:21 | Переглядів: 2969

Суд відмовив міському голові Тернополя у задоволенні позову до місцевої журналістки  Детальніше читайте на УНІАН: https://ternopil.unian.ua/2155259-sud-vidmoviv-miskomu-golovi-ternopolya-u-zadovolenni

Борщівський районний суд поновив екс-регіонала з Борщівщини Валентина Антонійчука на посаді заступника директора у бурштиновому Олевському лісгоспі Житомирської області та зобов'язав виплатити йому майже 36 тисяч. Рішення прийняв голова суду Павло Чир.

Згідно рішення, суддя зобов'язав лісгосп поновити Антонійчука на посаді, виплатити йому кошти за вимушений прогул. Щоправда, не скасував догану, яку Антонійчуку виписали за бездіяльність під час масових пожеж у олевських лісах.

Нагадаємо, що у серпні 2017 року Валентин Антонійчук звернувся до суду із позовом про поновлення на посаді. На його думку, звільнення було незаконне і його змістили з посади через конфлікт із директором лісгоспу Олександром Бондарчуком. Він вимагав скасувати наказ про його звільнення та догану, яка передувала цьому.

Валентин Антонійчук - колишній депутат Борщівської районної ради минулого скликання (2010-2015 рр.) від Партії регіонів. Він зареєстрований у селі Горошова Борщівського району. Саме через це місцевий суд і розглядав спір у місті Борщові.

У Олевському держлісгопі повідомили, що Антонійчука було звільнено у червні 2017 року через те, що він не виконав своїх прямих обов'язків, передбачених посадовою інструкцією, та наніс збитків підприємству у розмірі 700 тисяч гривень. Окрім цього звільненню передувала догана, яку директор лісгоспу виписав йому за бездіяльність. Мова йде про бездіяльність Антонійчука у період частих пожеж на території держлісгоспу та ліквідації їх наслідків. Тоді, останній не повідомив про це керівництво підприємства і не вчинив ніяких дій з їх ліквідації.

Згодом Антонійчук був звільнений публічно на зборах профспілки держпідприємства із причини приховування незаконних рубок на території лісгоспу та нанесенню шкоди підприємству.

Каменем спотикання під часу суду стало питання про те, чи був звільнений Антонійчук до виходу на лікарняний чи після, адже це могло би стати підставою до скасування наказу про звільнення.

Антонійчук стверджував, що у день звільнення він вже був на лікарняному. Окрім цього пояснив, чому довідка про лікарняний виписана київською приватною фірмою.

За його словами, йому стало зле, а в місцевій лікарні його, нібито, не бажали приймати. Через що він поїхав брати документ аж до столиці.

Адвокат лісгоспу Любов Карпюк надала копії довідки суду із закладу охорони здоров'я про те, що на момент звільнення Антонійчук ще не був на лікарняному. Він поїхав до лікарів уже після звільнення. Факт звільнення на останньому засіданні засвідчило також три свідки.

Окрім порушень посадової інструкції, сторона лісгоспу заявила й про те, що Антонійчук не відповідає займаній посаді, адже не має відповідної освіти для керування колективом. Наразі він має ступінь бакалавра в лісовій галузі. Натомість, аби посідати посаду заступника начальника лісгоспу повинен мати повну вищу освіту відповідного напрямку (магістр або мати післядипломну освіту в галузі управління за професією керівника). При цьому необхідно мати стаж не менше двох років роботи на подібних посадах.

Отже, з результатами судового спору Борщівський районний суд зобов'язав держлісгосп таки поновити Валентина Антонійчука на посаді заступника начальника. Також вирішив стягнути з Олевського лісгоспу 35 тисяч 75 гривень та 46 копійок на користь Антонійчука за період вимушеногго прогулу. А також стягнути з держпідприємства 640 гривень судового збору.

Єдине у цому суд відмовив у позові Антонійчука - це у скасуванні догани, яку йому виписали за безділяьність.

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.