«Стоп цензурі!» вимагає відповідальності ЗМІ за цензуру, брехню й розпалювання ворожнечі

25 Лют 2014 / 01:32 | Переглядів: 1426

стоп цензурі

Журналістський рух "Стоп цензурі!" вимагає відповідальності ЗМІ за цензуру, замовчування, розпалювання ворожнечі, дезінформації та маніпуляції протягом трьох місяців протесту в Україні. Відповідну заяву рух поширив сьогодні, 24 лютого. Наводимо її повністю:

Заява руху "Стоп цензурі!"

Протягом трьох місяців протесту, що завершились народним повстанням і зміною влади в Україні, режим Януковича вів інформаційну війну з Майданом. Ми були свідками численних випадків цензури, замовчування важливої інформації, розпалювання ворожнечі, дезінформації та маніпуляцій. Окремі журналісти телеканалів Перший національний, "Інтер", "Україна", журналів "Форбс", "Корреспондент" та інших ЗМІ звільнились або відкрито заявили про цензуру й примушування до порушення стандартів журналістики.

Ціна брехні виявилась занадто дорогою. Спотворена контрольованими Януковичем ЗМІ картина подій в Україні, мотивів та передумов протестного руху, дискредитація його учасників як "екстремістів", "ультраправих радикалів" та "молодчиків" посилювала агресію силовиків і їхню готовність виконувати злочинні накази. Дезінформовані громадяни брали участь в антимайданах та погромах, а сьогодні долучаються до сепаратистських виступів на Сході та Півдні України.

За даними моніторингів "Телекритики" (див. нижче) та Академії української преси, в цей час найбільш цензурованими були новини на державному телеканалі Перший національний та приватному телеканалі "Інтер". Останній має велике покриття та високі рейтинги телеперегляду, тож несе особливу відповідальність за порушення права суспільства отримувати достовірну та повну картину подій.

Тому ми

Вимагаємо від власників телеканалу "Інтер" Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна, а також від Кабміну, Верховної ради України негайного відсторонення від керівництва телеканалами "Інтер" та Перший національний топ-менеджерів, які були провідниками цензури. Ми заявляємо, що керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна, директор "Національних інформаційних систем" (НІС) Антон Нікітін, директор Першого національного Олександр Пантелеймонов повинні понести особисту відповідальність за трагедію, що забрала життя сотні людей і залишила кількасот скаліченими. У разі, якщо власники телеканалів не зроблять висновків, зокрема й кадрових, із трагедії, частка провини за яку лежить і на їхніх ЗМІ, ми будемо вимушені звернутись до нового складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з вимогою щодо позбавлення цих каналів ліцензії.
Журналістів та ведучих телеканалів, зокрема названих вище, а також телеканалу "Україна", що належить Рінату Ахметову, які цілеспрямовано дезінформували суспільство, поширюючи наклепи на учасників мирних протестів та повстанців, закликаємо самостійно прийняти рішення про припинення роботи в ефірі. Зараз, імітуючи жалобу за людьми, на яких ще кілька днів тому виливали бруд, ці ведучі та журналісти ображають пам'ять загиблих.
Водночас закликаємо всі журналістські колективи по всій країні, які зазнавали цензурних утисків, долучитись до цього звернення, висловити недовіру та вимагати від власників звільнення менеджерів, причетних до тиску на них. Разом з рухом "Стоп цензурі!", НМПУ, комітетом Верховної Ради зі свободи слова та інформації вимагати від власників ЗМІ гарантій недопущення цензури в майбутньому та долучитися до розробки механізмів контролю громадськості над редакційною політикою медіа.
Від власників ЗМІ ми також вимагаємо не допускати до телеефіру, сторінок друкованих та відомих інтернет-ЗМІ тих політтехнологів та медійних персон, які систематично поширюють дезінформацію та наклепи, дискредитуючи український протестно-визвольний рух, виступають, фактично, агентами кремлівської або прокремлівської пропаганди, а нерідко задіяні безпосередньо у провокативних діях. На нашу думку, такі особи, як Михайло Погребинський, Олесь Бузина, В'ячеслав Піховшек, Олександр Чаленко, Володимир Скачко, Максим Равреба, Володимир Петров та інші мають стати персонами нон-грата для медійного простору України.
Вимагаємо від власників телеканалів та топ-менеджерів припинити практику надання прямоефірних ток-шоу в "оренду" політичним силам і партіям, унаслідок чого вони перетворились на маніпулятивну гру політтехнологій.

Сьогодні ми маємо шанс розпочати процес очищення медіа, що дозволить нам у майбутньому пишатися журналістської професією. Не змарнуймо його!

Дані мониторингів "Телекритики" читайте тут:

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27825

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27961

http://osvita.mediasapiens.ua/material/26916

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27082

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27718

http://osvita.mediasapiens.ua/material/26748

Довідка

Громадський рух "Стоп цензурі!"

Громадський рух "Стоп цензурі!" створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об'єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух "Стоп цензурі!" не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху "Стоп цензурі!" можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128.

Блог Громадського руху "Стоп цензурі!": http://stopcensorship.wordpress.com, у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship

джерело http://www.telekritika.ua/news_cenzura/2014-02-24/90784

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.