Сергій Надал взяв участь у конференції обласного товариства «Меморіал»

26 Бер 2012 / 14:58 | 1 коментар | Переглядів: 2862

Товариство меморіал

25 березня міський голова Тернополя Сергій Надал взяв участь у звітно-виборній конференції Тернопільського обласного історико-просвітницького товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса. Засідання відбулося у обласному краєзнавчому музеї. Голова товариства Богдан Хаварівський прозвітував про роботу організації за звітно-виборчий період та проаналізував діяльність товариства протягом 2011 року.

Звертаючись до делегатів конференції від усіх районів Тернопільської області Сергій Надал, зазначив:

"Від імені міської ради і громади міста Тернополя вітаю ваше поважне зібрання, бажаю вам плідної праці задля громади і всієї України Ваша організацій є однією з найстаріших і найповажніших в новітній історії Тернополя, в історії боротьби за національне відродження, боротьби за права і справедливість, реабілітацію і вшанування героїв. З мітингів "Меморіалу", Товариства української мови, Народного руху — почалось національне відродження, яке з Тернополя йшло далі по всій Україні.

Тернопіль, як один з центрів національного відродження кінця 80-х — початку 90-х і далі тримає марку міста, яке не дає розслабитись центральній владі. Бо ми — завдяки вам, активістам громадського життя тих часів і сьогоднішнього дня — тримаємо руку на пульсі і звіряємо сьогодення України з ідеалами і вимогами тих перших виступів, тих перших мітингів...

Знаковим є те, що сьогоднішня Ваша конференція проходить у день вшануванням пам'яті засновника і голови Народного Руху України, Героя України В'ячеслава Максимовича Чорновола. Сьогодні день 13-х роковин з дня його загибелі.

Тернопіль — це місто, де пам'ять про Чорновола жива. Тут його друзі і побратими, послідовники. Сьогодні ми віддаємо шану цій великій людині. Сьогодні ми вкотре нагадуємо один одному і кожен собі про ті ідеали, які сповідував Чорновіл, його слова і його діла, його боротьбу".

Довідка:

Тернопільське обласне історико-просвітницьке товариство "Меморіал" ім. В. Стуса створене у 1989 р. з ініціативи Спілки письменників України і Товариства української мови ім. Т. Шевченка як правозахисна благодійна громадська організація. Товариство є активним учасником демократичних процесів. Проводить просвітницьку й пошукову роботу з історії національно-визвольної боротьби проти тоталітарного режиму. За участю членів "Меморіалу" провели сотні перезахоронень українських патріотів, спорудили пам'ятники, відновили занедбані могили.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.