Прокурор Тернопільщини за звільнення будівлі ОДА

07 Лют 2014 / 14:27 | Переглядів: 2292

ОДА обласна адміністрація рада

Звільнення приміщення облдержадміністрації є важливим кроком до реалізації положень Закону про звільнення від кримінальної відповідальності, - прокурор області

Прокурор області Геннадій Мовчан прокоментував реалізацію положень Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", прийнятого Верховною Радою України 29 січня 2014 року.

Прокурор області наголосив, що у ситуації, яка сьогодні склалась у суспільстві, кожен з нас повинен усвідомити власну відповідальність за належне її врегулювання, зберігати спокій і взаємоповагу, діяти виключно в межах закону з метою недопущення будь-яких протистоянь.
Важливим кроком для порозуміння та досягнення компромісу в такий час стало прийняття Верховною Радою Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань".
Закон передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб за певну категорію злочинів, скоєних ними під час масових акцій протесту.
"На жаль, в Тернопільській області мають місце такі порушення, - сказав Геннадій Мовчан. - 23 січня радикально налаштовані мітингувальники захопили приміщення обласної державної адміністрації та перешкоджали нормальному функціонуванню установи".
За даним фактом розслідується кримінальне провадження, під час якого буде дана належна правова оцінка діям кожного учасника. Одночасно прокуратура звернулася до суду з позовом про звільнення захопленого приміщення ОДА, який учора, 06.02.2014 року, суд задоволив.
"Виконання даного судового рішення та звільнення адмінбудівлі облдержадміністрації є важливим кроком до реалізації положень Закону "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", - наголосив прокурор області.
Адже Закон вводиться в дію за умови повного припинення протиправних дій, пов'язаних із захопленням адміністративних приміщень, блокуванням транспортних комунікацій, вулиць у місті Києві та інших населених пунктах, у тому числі і Тернопільської обласної державної адміністрації.
"У свою чергу органи прокуратури виконають усі визначені Законом процесуальні обов'язки щодо звільнення від відповідальності осіб за певну категорію злочинів, скоєних ними під час масових акцій протесту", - констатував Геннадій Мовчан.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.