Отримали спадщину - задекларуйте свої доходи

02 Кві 2014 / 14:00 | Переглядів: 1459

журналіст ручка папір

Оподаткування доходу, отриманого громадянином в результаті отримання спадщини регламентується статтею 174 Податкового кодексу України, в свою чергу вартість успадкованої власності оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставками: 0 відсотків, 5 відсотків, або 15/17 відсотків.
За нульовою ставкою, зокрема, передбачено оподаткування власності, отриманої від спадкодавця членами сім'ї першого ступеня споріднення, якими є батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені виключно у випадку, якщо спадкоємець та спадкодавець є резидентами України.
За ставкою 5 відсотків оподатковується вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями не першого ступеня споріднення.
Для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента України, та для будь якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця - резидента ставка оподаткування складає 15/17 відсотків бази оподаткування
Доходи у вигляді вартості успадкованого майна підлягають обов'язковому декларуванню. Виключення складають лише доходи у вигляді об'єктів спадщини, визначених пп.174.2.1 п.174.2 ст.174 Податкового кодексу України, що оподатковуються за нульовою ставкою та/або з яких сплачено податок на доходи фізичних осіб.
Нагадуємо, з 1 січня 2014 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 році, подається до 1 травня 2014 року до органів доходів і зборів за місцем реєстрації.
Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.