На Зборівщині відбувся вишкіл «Захисти свій дім»

03 Сер 2017 / 09:41 | Переглядів: 1571

На Зборівщині відбувся вишкіл «Захисти свій дім» - 2017

Край козацької слави та колиска патріотів, які поклали на вівтар України своє життя, сьогодні активно досліджує та вшановує пам'ять учасників визвольних змагань. У Зборівському районі, за ініціативи та за сприяння голови районної державної адміністрації Ігоря Яворського, ведеться активна робота стосовно національного, військово-патріотичного виховання учнівської молоді. Так, 28-30 липня в лісовому урочищі "Глибока долина", що біля с. Бліх відбувся черговий військово-патріотичний вишкіл учнівської молоді Зборівщини "Захисти свій дім".Вишкіл проведено на честь 75- ї річниці УПА.
Традиційно, в перший день учасники пройшли таборове злагодження на базі Залозецької школи під керівництвом коменданта, голови районної організації "Молодіжний Національний Конгрес" Василя Мудла.
Відкриття вишколу відбулося біля пам'ятника Володимиру Якубовському ("Бондаренку") - начальнику штабу військової круги УППА "Лисоня". Учасників — 44 юнаків та дівчат — поблагословив отець Микола Бобровський й закликав брати приклад з героїв національно-визвольних змагань та сьогодення.
Вишкіл присвячений 75-й річниці утворення Української Повстанської Армії, а лави вишколу "Захисти свій дім" впевнено збільшуються, підкреслила начальник відділу освіти Зборівської райдержадміністрації Марія Назарчук. наголосила, що
Після пішого переходу в лісовому урочищі с. Бліх налагодилось таборове життя. Кожен день був наповнений цікавими заняттями, які змістовно організовували інструктори-волонтери громадської організації "Дике поле" під керівництвом Миколи Більчука. Основну увагу зосередили на стрілецькій підготовці. Зокрема, вмінні поводитися з сучасними зразками вогнепальної зброї. Не менш цікаво проходили заняття із рукопашного бою з використанням холодної зброї, з тактичної та психологічної підготовки.
Протягом трьох днів учні змагалися у турнірі із пейнтболу. Кмітливості та колективної злагоди вимагали нічні маневри й теренова гра. Щовечора палала ватра, біля якої лунали патріотичні пісні та вірші, презентації, що гуртували й зближували молоді серця.
Насичена програма вишколу потребувала витримки, кмітливості й наполегливості всіх юнаків та дівчат, проте їхня втома була виправданою - пройдено гарт власного та здобуто особисті перемоги. Спільна молитва й Гімн України, якими закрито вишкіл, звучали вже з інших вуст - свідомих, змужнілих та відповідальних хлопців і дівчат, які заслужено одержали свої відзнаки. Кращі таборовики, переможці змагань з пейнтболу отримали грамоти голови районної державної адміністрації, призи від коменданта вишколу Василя Мудла, а також сувеніри від Залозецького селищного голови Любомира Фесика.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.